Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno nová základná doska, starý HDD

Ahoj, pri montovaní novej moby, je potrebné wipnúť celý disk a nainštalovať tam windows na novo ? nie je nejaký bypass ? tomshardware píše ze je to potrebne, inak to nepojde, ak s tym niekto mate skusenosti, budem rad ak sa so mnou podelite..
Nemám problém prisť o dáta a nainštalovať to znova keďže tam mám len hry, ktoré sa daju staihnuť znova. Možem poškodiť niečo bootovaním stareho hdd ? Ak strcim stare hdd do dosky a omylom nabootujem windows pri pokuse o to sa dostat do biosu aby som ho wipol pri instalacii windwosu z flashky, nic sa nestane ?

to som čítal na tomshardware, preto sa pýtam, mal som M4A78AM s Atlhonom II X4 620, no zajtra montujem i5 6400 so 150kou chipsetom. Ano, nainštalujem ho z inštalačnej flashky, ale keby sa mi náhodou stane, že missnem bios a nabootojem sa do windowsu, nič sa nestane ?