Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem VLC player nepřehrává video

Mám velkej problém. Velkej proto, že tu jsou všichni na windows a já potřebuji poradit, proč mi v Linuxu (Ubuntu Mate 17.04 64bit) přehrávač VLC nepřehraje video ale pouze zvuk. Konkrétně jde o video mp4 kde mi ho přehraje v pohodě Totem ale já jsem zvyklá na VLC a to i z Windows. Půjde mi poradit?

Já teda VLC nenávidím, má podle mě katastrofální UI a možnosti nastavení jsou v základním módu omezené a v Pokročilé zase moc "spartanské"-všude textové pole. Bohužel myslím, že na linuxu není lepší volba. Ale nikdy se mi nestalo, že by něco nepřehrál.