Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr zdroje + monitor

Zdravím, nedávno jsem prováděl upgrade svého PC a pravděpodobně jsem narazil na limit zdroje, proto chci koupit nový, budu moc rád, když mi zde poradíte do jakého mám jít, jelikož si rád hraji s OC, tak mi grafická karta nedrží v OC stabilně takty a "hituje power limit" (afterburner) + do budoucna plánuji druhou GTX 1080 (do půl roku)

Sestava:

Deska: Asus z270F
CPU: i7-6700K 1,41V 4,9Ghz _ 1,52V 5,0Ghz [Delid - tekutý kov]
GPU: ASUS ROG STRIX Advanced Edition GTX 1080 Powerlimit 120%, Voltage +50%, 2063Mhz (core) 11500 (memory)
RAM: Kingston HyperX Predator 2x8GB DDR4 3000Mhz (XMP 2.0)
Cooling: NZXT Kraken x62

M2SSD 256GB
WD Black 750GB

Nynější zdroj: EVGA supernova G2 gold+ 550W

Zde jsem zadal svou konfiguraci (včetně napětí, taktů atd..) a vyšlo mi přes 800W ...nevím zda tomu věřit či ne
https://outervision.com/power-supply-calculator

- chápu, že kdybych komponenty provozoval na stock frekvencích a napětí, tak mi 550W vystačí

+ plánuji kupovat nový monitor (nyní 1080p 24"), chtěl bych buď 4K nebo 1440p, tohle už je spíše na lidi co s tím mají zkušenost, zda se opravdu vyplatí (s mojí sestavou) investovat do 4K
++ sestavu využívám převážně na práci s grafickým softwarem + občasné hraní AAA her (Witcher 3, DeusEX, DOOM2017 a další) dále koukání na filmy
Změna kategorie, původně: PC sestavy (karel)

loading...

Pokud chceš vědět skutečný W odběr tak -

[43900.jpg]

Jinak celá ta sestava i s přetaktem odhadem nemá větší spotřebu jak 450W, takže slušný 550W zdroj musí stačit.
Chybu hledej spíše v tom OC všeho CPU,RAM,GPU pokud někdo vše na klape najednou tak se nemůže divit, že to jaksi nefunguje.
(nataktím postupně po malých krocích procesor a testuji teploty - stabilitu pokud jeto stabilní tak paměti, dále g.kartu, nejprve postupně frekvenci GPU ......... testovat, potom videopaměť ............ celé jeto časově náročné, takže nějaké čísla ošlehnutá z Webu jsou k prdu )
Pro SLI/CF nemám moc pochopení, s ohledem na fakt, že ne všechny aplikace/hry to podporují, navíc velká spotřeba, kravál a stejně přidáním druhé g.karty jednou takový výkon nedostaneš)