Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno vytvoření klonu cd

Ahoj, potřeboval bych poradit SW na vytvoření záložní kopie cd. Popis na cd je " compact disc digital audio ". Na disku jsou dvě " sessions" , nejdřív audio a poslední datová. Po vložení do pc se načte datová část. Zkoušel jsem vytvořit image různýmy SW ale vždy se buď na obrazu disku objeví pouze audio a nebo je disk nečitelný. Existuje nějaký SW který by obraz disku zvládl vytvořit pokud možno 1:1 ? díky

Neviem ci taky hybrid vie nieco vypalovat naraz, ptz audio cast je spirala a datova cast su kruznice.
Ja by som si najprv nagraboval tu audio cast do wav, nasledne tie songy vypalil ako audio CD, ale neuzatvarat CD, a potom vytvorit druhu session, datovu a tam nadrbat tie subory.
Ale tie subory nepotrebujes, PC vie prehravat aj audio CD, to tam je len od vyrobcu CD kvoli debilnej ochrane proti kopirovaniu. Na datovu cast sa mozes kludne aj vysrat.

audio cast je spirala a datova cast su kruznice.

Určitě ne. Stejně tak je zbytečné složitě ripovat a kopírovat data a následně vytvářet novou datovou strukuru - nebude to nikdy kopie 1:1, ale nedokonalá kopie...

Vše musí jít zkopírovat jako DAO kopírování. Nejlepší a nejstabilnější výsledky podává ImgBurn (dnes asi nejlepší vypalovací program).

Postup: vytvořit ISO na HDD (Read), následně zapsat (Write).

Tak imgburn jsem zkoušel asi jako první. Dovolí vytvořit pouze bin. Pokud chci vytvořit ISO tak řekne že to není odpovídající kontejner pro tento disk. Důvod: disk obsahuje "multiple sessions". Následný bin " namountovaný " ve virtualclonedrive je nečitelný. ZKoušel jsem taky ultraiso, poweriso a asi dalších 15 vypalovacích programů ale funkčně to nezkopíroval ani jeden. Ten disk je můj a chci si vytvořit záložní iso. Už jsem dlouho nic nevypaloval a netušil jsem že existují disky které nelze zkopírovat do pc. Dřív to vždy byla otázka použití správného SW. Zkusím nastudovat co poslal Karel ( http://campuspress.yale.edu/borndigital/2016/12/20/to-image-or-copy-the-compact-disc-digital-audio-dilemma/ )

Myslím že z toho článku se mně týká poslední část. Hybridní CD. Ze zdrojového disku dokážu dostat obě dvě sessions ale naskládat to zpět třeba v Neru mi nejde. Potřeboval bych to dostat jako obraz disku do pc abych měl zálohu popř. nemusel cd používat ( schoval ho ). Už mám skoro pocit že tu " prasárnu " nezazálohuji.

V PC ti staci skopirovat si tie subory z datovej casti CD (normalne prieskumnikom) hockde na HDD, nic viac. Nemusis pouzivat CD ani zalohovat AudioCD cast. Hlasi to potom nieco ze vlozte CD alebo co, ked to pouzivas na HDD?
Ked chces mat v PC tu Audio cast, tak si ju do PC nagrabuj do wav suborov pomocou EAC, a pouzivaj wav subory (alebo lepsie skonvertovat potom este tie wav do flac).
Nechapem jaky mas problem.
Nesnaz sa to emulovat virtualnymi mechanikami, to je kravina.

Právě to zkouším. Rezignoval jsem na to že by to nějaký SW uměl zkopčit. Problém je že se jedná o angličtinu pro děcka do školy, ten sw co je na cd si sám sahá pro ty audiostopy tzn. to že si je sice můžu pustit ručně ale to mi nepomuže. Zkusím stáhnout data, grabnout zvuk, nasypat to do jednoho adresáře a uvidím jestli to ta angličtina rozchodí.

Ach tak to ale zavisi od toho jak to naprogramovali, to ale nemusi byt ani vobec mozne, zavisi od toho co presne to je za vyrobok, skus googlit pre ten konkretny program (jeho nazov) ze jak to dat na hdd.

Ked sa len bojis aby sa to original CD neznicilo tak si urob kopiu tak ako pisal touchwood (urobis si iso a vypalis obraz na nove CD) a pouzivaj tu kopiu (CD) a original si odloz aby sa neznicil. Ale tomu CD sa mozno nevyhnes, zavisi jak to programator toho programu naprogramoval

V dřevních dobách bylo něco podobného používáno jako primitivní ochrana proti kopírování, CD mechaniky v PC si s tím neuměly poradit. Možná jde o něco podobného. Taková CD ovšem v PC vůbec nešla spustit, určitě bych tu nějaké dokázal vyhrabat.