Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Cooling pad a ako funguje?

Zdravím

Asi by som sa mal ospravedlniť za príliš laickú otázku ale potrebujem mať istotu a tak dúfam, že ma neodbijete.

Môj notebook je o niečo starší (acer aspire 5750ZG) a má už veľa za sebou avšak jeho výkon je relatívne pozoruhodný. Jediným problémom, s ktorým sa stretávam pri náročnejších programoch je prehrievanie a tým pádom crash.

Moja otázka teda je: V prípade, že by som si kúpil cooling pad na schladenie, pracoval by notebook tak ako doteraz s výnimkou, že by sa neprehrieval? Aby som dával trochu logiku - Zapnem nejaký program či hru na najnižších nastaveniach a ide perfektne ALE notebook sa po chvíli prehreje a vypne. Ak by som mal chladenie, pracoval by notebook úplne rovnako?

Fakt ďakujem za každú pomoc pre úplného neznalca :)) :)

1. vyčisti nebo nechej vyčistit chladící kanálky, chladič apod. To bývá nejčastější důvod přehřívání notebooku.
2. Až pak bych řešil chladící podložku. Ta funguje tak, že jednak je místo pod notebookem, aby byl schopný nasávat vzduch a druhak tam jsou ventilátory, které pomáhají měnit vzduch pod notebookem, aby se tam nedržel ten ohřátý. Takže nějaký význam to má, ale podmínkou je bod 1)