Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Stará deska s 8 GB ram

Ahojte, poradí, prosím, někdo, jak vyřešit na staré desce ( GA-ep45-DS4 - asi 8 let stará ) problém s tím, že po vložení 2 x 4GB ram
vidí jen 4 ? Resp jeden obsazený slot = 2 GB ram. Zkoušel jsem různě zpřeházet - bez výsledku.
Je to kompl pro děcka. Pokud myslíte že vadná deska, vyhodím ji a koupím novou. V biosu jsem nic, co by souviselo
s nastavením ramek nenalezl.

Všem díky za případné rady

Co máš přesně za paměti? Např. na Aukru se běžně prodávají moduly, se kterými si Intel desky neporadí. Často mívají i označení jako Kingston, se kterým ale nemají nic společného. Hodilo by se foto paměťového modulu.

Nejsou ty paměti jen "4GB kit"? Tedy ve finále jsou to jen dva 2GB moduly? Já měl právě v ruce takovejto kit, celou dobu jsem se jak blb divil, proč mi to hlásí jen poloviční paměť, než jsem si pořádně přečetl štítek na pamětech, to slovíčko KIT je tam důležitý.
Nainstaluj program CPU-Z, záložka Memory, tam se dozvíš přesný informace o jednotlivých modulech.