Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Pomalý PC

Dobrý den,
potřeboval bych poradit s tím problémem že i přes to že mám medium-low PC. Tak podle mě mám málo fps v náročnějších hrách než bych měl mít. Mohlo by to být zastaralým diskem ? nebo Základní deskou? Nevím si rady a vyměnit oboje, na to nemám peníze.

Komponenty:
GPU - GTX 1050
CPU - i5 2300
RAM - 8GB

Z pravidla tak o polovinu, u těch novějších her. Nutno podotknout že přece jenom PC už je starší (přes 5let) a jediné co jsem zatím vyměnil byli RAMky a GPU. Systémově zpomalený PC to nebude. (Mám ho projetý různými antiviry a Antimalware programy) vždy mám spuštěny jen ty programy ktére potřebuji a nic navíc.

toto je zrovna stav w10 bez vytížení, nic se tam neděje. kromě zbytečného antiviru (mbam) + asi pozůstatku po bitdefenderu tam není nic vyložené zbytečného.

desítky svchostů sice udivují, ale ms zjevně spoléhá na vícejádrové procesory.
z nich jen svchost s pid 3184 je nějaký nenažranější, sice nebere výkon cpu, ale roztahuje se v paměti. asi aktualizace, ty na rozdíl od starších win fungují. chce to na něj ukázat myšem, pod bublinou vyjede co obsahuje. (taky by to vypsal ten tasklist /svc)

ani chrome nežere tak nepříčetně, jak mívá ve zvyku. buď ho konečně přepsali, nebo je to hodně nová instalace a ještě neobsahuje spyware.

pc není žádný atom, s tím by měl fungovat. ostatně ani řádek "hardware" neukazuje větší vytížení.

instalace w10 nebude 5 let stará. šlo o čistou instalaci w10 na prázdný disk, nebo o upgrade ze starého systému?
byly aktualizovány ovladače od výrobce základní desky, nebo to nějak zázračně "řeší" automatické aktualizace?