Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nefunkční deska ASUS P4S800D-X

Zdravím.
Mám problém s deskou ASUS P4S800D-X. Jde o socket 478 takže desce už pár let je. Je na ní osazen procesor Celeron 2,8GHz, Radeon 9250 64MB, 4x512MB RAM (směs, ale fungovaly doteď). Zkoušel jsem instalovat různé Linuxy a tak. Občas deska nechtěla najet do BIOSu - rozběhly se větráky a disk ale repráček nepípl a počítač nenajel do biosu a bylo potřeba vypnout zdroj ,,natvrdo'' a znovu zapnout. Poté deska ohlásila ,,Overclocking failed'' a požadovala načtení výchozího nastavení BIOSu.

Jenže teď se nenačte BIOS vůbec. Ani na několikátý pokus. Nevím v čem by mohl být problém. CMOS baterie je nová. Zkoušel jsem použít jiné disky, ale bez výsledku.

Budu rád za každé rady. Se staršími počítači jsem začátečník, ale rád bych se tomu věnoval dál.

BIOS jsem zkoušel restartovat vyjmutím baterie. Kondíky jsou taky v pohodě. Zkoušel jsem zapnout s vyjmutými 2 moduly RAM a najelo to.

Jen otázka, nyní je v PC 2x512MB RAM, DDR 400MHz 2,5V a ty které jsem vyjmul mají napětí 2,6V, může jít o problém s RAM, že je občas BIOS nechtěl spárovat a sladit na jedno napětí, nebo jsou poškozany jinak?

Najelo to alespoň s 1GB. To Prozatím stačí. Jen mám ještě dotaz. Instalační flashka windows XP mi hlásí hned na začátku instalace error STOP: 0X0000007B (0xF78d2524,0XC0000034,0X00000000, 0X00000000)

Pomocí google jsem našel že jde o špatně nainstalované RAID ovladače. Mám pouze jeden disk a neměl by to být problém, ne? Bohužel mě instalačka nepustí dál.

Jak jsem psal - kondenzátory. U takto staré desky budou minimálně načaté a vyměnil bych je už preventivně.

edit: další věc je zdroj. Pokud je starý stejně jako to PC, je to další kandidát na okamžitou výměnu, naštěstí pro tebe můžeš koupit libovolnou srajdu za pár stovek - ty byly totiž pro tato PC původně zkonstruovány.