Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kompatibilita RAM

Zdravím, momentálně mám v počítači Kingston HyperX 4GB (2x2GB) DDR2 800MHz v dual-channel režimu a chci si rozšířit paměť na 6GB. Bohužel nemůžu nikde najít HyperX a proto se chci zeptat, jestli bude vadit když použiji obyčejné Kingston. V tomhle se nevyznám a tak nevím zda spolu budou RAMky fungovat správně a bezchybně, nebo se něco může pokazit.

Děkuji za odpověď.

Označení na RAM je KHX6400D2K2/4G. Jinak základní deska je Gigabyte GA-P35-DS3L.

Pro jistotu přidám zbytek sestavy:
CPU - Intel Core 2 Duo E7600
Grafika - NVIDIA GeForce GTS 250
Zdroj - EVOLVEO Pulse 450W
OS - Windows 7 Home Premium 64-bit

Takže tyto:
https://www.kingston.com/datasheets/KHX6400D2LLK2_4G.pdf
Jsou to vlastně DDR2-667 při standardním napětí 1.8V (toto časování je uloženo v SPD) s garantovaným přetaktováním na DDR2-800 při napětí zvýšeném na 1.95V.
Teď jde o to, v jakém režimu je provozuješ. Lze to zjistit např. programem CPU-Z.
Pokud je provozuješ v režimu DDR2-667 na standardních 1.8V, tak by teoreticky měly jít doosadit jakékoliv standardní DDR2 moduly o maximální kapacitě 2GB/modul až na celových 8GB RAM. Pro výsledných 6GB tedy můžeš přidat 2x1GB modul nebo i 1x2GB modul (ale z hlediska Dual Channel provozu to není optimální řešení).
Pokud je provozuješ jako DDR2-800 při 1.95V, tak bude záležet na tom, zda si jiné moduly nechají toto zvýšené napětí líbit.

Vykon sa tym nezvysi, zvysi sa tym mnozstvo ram. Ked mas malo ram mozes pridat 2x2GB alebo 2x1GB DDR2 800, ak mas volne sloty. Malo ram mas vtedy ked nastane po spusteni nejakych velmi narocnych software situacia ze v ctrl alt del spravca procesov to pise ze uz je obsadene celkovo RAM 100% a PC sa potom spomali. Pri prezerani internetu alebo emailu to nenastane.