Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nejde grafika

Zdravim vas, potrebuju radu ohledne grafiky. Koupil jsem si graf. kartu GeForce GT 1030 a Windows ji proste nerozpozna. Mam zakladovku Asus P5QL s nejnovejsim firmwarem, puvodni ATI ovladace komplet odinstalovane, vetracek na grafice normalne bezi ale Win. o ni proste nevi. Nemate nekdo radu co stim krome preinstalovani oken? Nebo myslite ze mam moc starou zakladovku? Dik za tipy.

Ovladace mam naistalovane z prilozeneho dvd, takze by mely sedet kdyz jsou primo k teto grafice.
Problem je ze ve win. nerozpozna ze byl pridan novy hardware a ve spravci zarizeni mam u gpu akorat primarni ovladac zarizeni VGA , coz predpokladam je ze zakladni desky. Obraz mi jde, pripojeny monitor mam normalne do graficke karty ale jde jen v malem rozliseni.

... coz predpokladam je ze zakladni desky ...

Ne. Grafika ze základní desky má fyzicky výstup úplně jinde (integrovaný na základní desce), neumí "přeposlat" obraz přes samostatnou grafiku.
"Primární ovladač zařízení VGA" je popis obecného (tzv. generického) ovladače od MS, který v podstatě umí jen zobrazovat a nic dalšího nezvládne.

Jinak viz Karel.

Jsi si jistý, že máš zapojený monitor do grafický karty? Kdyby tu kartu Windows nerozeznal, logicky by se na monitoru nic zobrazovat nemohlo, tudíž máš pravděpodobně monitor zapojený na výstupy integrovaný grafiky. Bylo by fajn, kdybys mohl poslat foto toho zapojení.

Presne tak jsem to udelal, dokonce jsem odstranil i zbytky driveru po ati z registru. Kdyz jsem zkusil nainstalovat ovladace stazene z netu z msi webu na tuhle grafiku (376.09-desktop-win8-win7-64bit-international-whql) tak mi to napise hlasku ,,Tento ovladac grafiky nemohl najit kompatibilni hardware grafiky" ...no nvm co stim, jestli ji nemam zkusit vymenit, jelikoz nemam jiny pc na kterem bych to zkusil.

Tak super, uspech. Dikes za tip na ty ovladace od nvidie. Po instalaci a restartu mi nabehl novy hardware a vsechno, zda se bezi vpohode. Netusil jsem ze origo dvd od grafiky a msi bude mit ovladace k nicemu...dikes vsem za ochotu.cuz