Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sluchátka

Ahoj :) Ničí se sluchátka tím že se na nich pouští hodně hlasitá hudba ? Že by po nějaké době hrály horším zvukem ? Uši se asi ničejí :D ale Sluchátka ??

Proč by se neměla sluchátka ničit? Zvuk vzniká mechanickým kmitáním membrány, kterou pohybuje cívka. Když budeš pouštět hodně silný signál, jednak začne být hudba zkreslená a druhak budeš membránou kmitat na hranicích toho na co byla projektovaná. Po čase dojde k únavě materiálu - ztratí se pružnost.