Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem C# WinForms - editace/ukládání hodně údajů v/do table

Ahoj,

existuje nějaký způsob, či nástroj, jak se mechanicky neukódovat?
Myslím v situaci, kdy mám velké tabulky s množstvím dat, které potřebuji editovat a zpětně poukládat.

Nejpřímější způsob je pracně (ručně) vytvářet formulář s množstvím položek pro tabulku (jeden záznam), a následně zpětně ukládat tyto data pomocí updatů.
Navíc tam musí být kontrola, zda tam například někdo nevkládá text namísto čísla atd....

Snad jsem to popsal dostatečně.
Existuje do C# WinFormsů nějaké řešení, které toto usnadňuje? Kde nastavím jen validátory a samo to vytvoří Form s hodnotama a jejich editací?
Máte něco takového odzkoušeného?

díky

No mě by právě zajímalo něco takového, co už v potu tváře někdo udělal.

Uvažuju situaci, kdy mám datagridView a uživatel pokliká na záznam a otevře se mu okno, kde může editovat
jednotlivé položky.

Věřím, že to možné je, začít dělat i sám, ale touto cestou bych se vydávat nechtěl už jen z časového důvodu.