Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Voltáž procesoru

Zdravím, nechal jsem si složit PC u czc a mám problémy u procesoru, jdná se o model i7-7700k na desce Asus Prime Z270-K s chladičem Fera3, teploty CPU v idle jsou kolem 40 stupňů, ale po brouzdání a surfování na netu teploty mají neuvěřitelné skoky, 50,60 i 70 stupňů. Někde jsem našel že by mohla být na desce v biosu nastavená špatná voltáž a deska dává CPU víc než by měla, po zkouknutí v HW monitoru voltáž skáče a sem tam přeskočí hranici 1.200V(bylo tam též psáno že by procesor neměl přeskočit tuto hranici) až na 1.216V, skok pro mě jako laika to velký není, ale chci se pro jistotu zeptat, je problém opravdu v tom?

Do biosu daj load defaults a save and exit.
VID je poziadavka od CPU, ak chce CPU 1,22V tak to je spravne ptz tak to CPU chce. Co tam dava doska sa mera inde ale je to irelevantne.
Ked moc skacu teploty tak neni dobry dotyk chipu na heatspreader alebo dotyk na chladic.
Urob si 100% zataz (napr. s nejakym occt) a meraj teploty potom, pomocou speedfan hodnoty s nazvom core, alebo v CPU-Z, apod.