Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Problém s instalací Windows 7

Dobrý den, nevím si už rady, zkusím se zeptat zde.Odkoupil jsem od naší firmy notebook HP Probook 4530s(je z roku 2011).Počítač byl přeinstalován na původní čistou verzi s Win 7.Problém je, že obsahoval spoustu balastu od HP, který jsem tak nechtěl.Proto jsem se pokusil udělat čistou instalaci Windows 7, který používám v druhém počítači i jinde bez problémů.V Biosu jsem nastavil bootovat z cd, instalace proběhla celá v pořádku, počítač se asi dvakrát restartoval.Na konci se objevilo Vítejte a už jsem očekával klasickou obrazovku Windows.Ale po Vítejte asi za 10 sekund naskočilo Vypínání.Počítač se vypnul.Po zapnutí pár sekund nabíhá, opět se restartuje a tak pořád do kola.V Biosu samozřejmě nechám zaškrtnuté boot z cd, hdd, flash atd.Ale pořád se restartuje.V počítači byl instalovaný na některém oddílu HP Recovery.Takže asi nastala kolize mezi mýma W7 a těma, co jsou uloženy v notebooku z továrny.Bohužel v Biosu žádnou nabídku na obnovení systému nebo HP recovery nevidím.A žádné záchrané DVD taky nemám, nevíte co s tím?Zkusil jsem instalaci asi třikrát, ale stále stejný výsledek.Díky za jakoukoliv radu

Tak ta první možnost Bootrec.exe /fixmbr (Operace byla úspěšně dokončena) OK, bohužel ta druhá Bootrec.exe /fixboot (Svazek neobsahuje známý systém souborů.Přesvěčte se, jsou-li načteny potřebné systémové ovladače a není li svazek poškozen).
Asi bude kámen úrazu, že jsem včera nesformátoval jen oddil E:, kde je Windows, ale i systémový C:
Lze na ten systémový nějak nahrát ovladače, eventuelně jaké ovladače jsou potřeba ke spuštění?Asi bych je stahl ze stránek HP a zkoušel nahrát z flešky.Děkuji moc

Mám tam:

Jednotka 0 oddíl 2-systémový Celková velikost:300,0 MB Volné místo:258,0 MB
Jednotka 0 oddíl 3-dynamický Celková velikost:60,3 GB Volné místo:39,7 GB
Jednotka 0 oddíl 4 Datadisk-dynamický Celková velikost:508,7 GB Volné místo:507,4 GB
Jednotka 0 svazek HP-Tools-dynamický Celková velikost:5,0 GB Volné místo:2,1 GB
Jednotka 0 svazek Datadisk-dynamický Celková velikost:508,7 GB Volné místo:507,4 GB
Jednotka 0 svazek HP-Recovery-dynamický Celková velikost:21,9 GB Volné místo:7,5 GB
Jednotka 0 svazek Datadisk-dinamický Celková velikost:508,7 GB Volné místo:507,4 GB

Formátovat se dá pouze ta první a druhá možnost, u zbytku nelze dělat nic(formátovat, odstranit, načíst ovladač, rozšířit)
Něco je špatně, asi tam dělá problém to, že je uvnitř Recovery oddíl.Rád bych to obnovil z něho, ale nikde jsem nenašel jak..

Disk vyndej,v jiném PC zruš naprosto všechny oddíly a až se zadaří,tak ten disk dej zpět,znova nabootuj OS z média a začni odznova. První dotaz instalátoru by měl znít "vytvořit nový oddíl" a neměl by nastat problém. Dobrý program na zrušení oddílů je třeba - EraseUS-partition master.

V tomle stadiu laborování a instalování uz je třeba udělat to, co ti radí všichni od začátku - odstranit všechny oddíly, a to buď při instalaci, kdy instalátor nabízí změnu velikosti oddílu vyhrazeného pro instalaci, nebo v jiném počítači např. nástrojem MiniToolPartitionWizard, formátovat není potřeba, instalátor si nový oddíl sformátuje před instalací, a pak provést čistou instalaci W7. Na takto rozhrabaný disk nepomůže zkoušet W10.

Chtěl jsem samozřejmně dělat děco s oddíly na hardisku(změnu velikosti).Ale ani v instalátoru, jak píšete, nešlo nic dělat.Opravdu ne, disk byl jak uzamčený.Naštěstí v Biosu byl nástroj zvaný Disk sanitizer, který ho kompletně vymazal.Našel jsem originál disk Windows Vista, zkusil jsem klasickou instalaci a konečně šlo v instalátoru něco dělat s oddíly.Vznikl jen jeden disk o velikosti skoro 600 GB.Rozdělil jsem na dva a pokračoval v instalaci.
A vše se podařilo.Windows naběhl a konečně můžu formátovat a dělat další věci.Teď pomocí programu Acronis disk rozdělím tak, že systémovému C: nechám 80-100 GB a datovému D: zbytek.Konečně zmizeli všechny ty sračky od HP.
Všem děkuji za rady