Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak nastavit výstup v OpenShot Video Editor?

Zdravím.
Potřeboval jsem sestříhat cca 2 hodinový záznam (žádné umění, jen prosté vystřižení toho, co tam nepatří) a použil jsem zmíněný editor. Poněkud mě ale překvapila velikost výstupního videa a to 8,3GB. Nastavení výstupu jsem neměnil a použil jsem předdefinované na HDV 720 24p (1280x720).

Abych to pak zmenšil, tak jsem to pak zkonvertoval přes ffmpeg na h265 a výsledné video má srovnatelnou kvalitu, ale má jen 280MB.

ffmpeg -i ps.mp4 -vcodec libx265 -acodec aac -strict -2 ps2.mp4

OpenShot Video Editor h265 nepodporuje. Je v něm nějaká jiná možnost jak výstupní video 1280x720 přímo dostat do srovnatelné velikosti?

OpenShoot má u mne profil H264. Vyber Soubor->Exportovat video, v následující ceduli vyber Profil: Všechny formáty, Cíl: MP4 (H.264) aOk. Nevím, jestli máš taky Linux jako já.

PS: Pro jedoduchý střih to asi stačí, pro lepší použij Kdenlive.

Díky za odpověď.
Mám to na Windows 10. Potřebuji jen jednoduchý střih a dosud jsem používal AviDemux.
Bohužel v mé instalaci není aOk. Přesněji, nikde jsem to tam nenašel jako možnost ke zvolení.

Jako Cíl tam je MP4 (h.264) a profil videa byl po instalaci střižny předdefinovaný HDV 720 24p (1280x720). Předpokládám, že pro u nás používaný PAL patří 25fps a tak jsem to zkusil změnit na HD(bez V) 720p 25fps (1280x720) vysoká kvalita (datový tok je 15.00 Mb/s). Velikost výstupního videa je teď ještě o krapet vyšší. Nevím, jaká je zde rozdíl mezi HDV a HD.