Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nanostation M2 vypadává

Zdravím, mám v PC wifi kartu přes kterou to běží přímo hrozně ale vím, že tu ten signál je... Proto jsem si před časem koupil Loco M2 a rychlost i stabilita je mnohem lepší. Jen tu je problém s tím, že si funguje jak se jí zlíbí.
Příjde mi, že pokaždé když začnu stahovat/koukat na videa/streamy prostě zatěžovat více než při surfování na netu či hraní stanice prostě pomalu přestane fungovat a začne hlásit "Bez přístupu k internetu". Přičemž wifi karta funguje akorát tak 10% rychlostí. Musím tedy vypojit stanici od napájení a po chvíli zapnout znova. Pokud opět začnu stahovat atd. nevydrží to ani 2 minuty. Pokud ale na PC nedělám nic tak stanice běží dál.

Jsme na kraji obce, takže sousedy v podstatě nemáme :D Router má místo jedné antény zapojenou směrovou (která je upevněna na zdi zvenčí) pomocí které to tu chytám na tu loco m2 (na balkoně) asi okolo 60m bez zdí. Wifi je normálně naše. Nikomu ji nekradu :D
Na tu wifi kartu v PC to chytám právě přes jednu zeď a 2 koruny stromů takže to sice chodí nonstop ale rychlost je příšerná

Router má místo jedné antény zapojenou směrovou

to funguje divně. i když je typ routeru tajný, rovnou to zruš.

loco m2 bývá obvykle v režimu přijímací client, předává signál dál po kabelu.

ten popis a zapojení jsou úplně zmatené:
- buď to vypadá tak, že router s dvojicí antén je v režimu nějakého polofunkčního repeateru (každá anténa řeší něco jiného), kdy nějakou tajnou směrovou anténou na zdi přijímá vesnickou wifi a zároveň ji vysílá dál pro balkón. tam to chytá loco m2 a kabelem je to svedené do pc?

- kdyby byl loco m2 přijímačem wifi od poskytovatele (k tomu obvykle slouží), pak vede jeho lan kabel do routeru (-> wan) a router má dvě různé antény, kterými se špatně pokouší pokrývat dvě různá místa - a v jednom z nich máš nějaký tajný třetí usb adaptér v pc?

fak nemůžeš normálně popsat, jak je to za sebou zapojené a co to je za typy?

a prosím bez přiblblých smajlíků, zato k věci.

ale třeba jsem to celé nepochopil a je to zapojené úplně jinak, protože popis nestojí za nic:

- ta panelová anténa je ve skutečnosti na tom baráku na kopci
- její signál dole přijímáš na loco m2
- za ním je asus (režim ap nebo router s nat) a k němu už máš připojený pc.

zapojení je jednoduché, chyby by mohly být v přímé (ne)viditelnosti antén mezi sebou a tím ve velké chybovosti provozu.

ale fak si z tvých odpovědí nejsem schopný vybrat, jak to vlastně máš.

router tady dole vůbec nemám. Ten je pouze jeden(na kopci) a je v něm zapojená ta anténa z fotky.

hornímu vysílacímu baráku bych vrátil zpět druhou interní anténu, ten režim se dvěma rozdělenými jinak vysílajícím anténami je nesmysl.

jak píše tw, ideální budou 2x loco proti sobě.

ale jestli se hornímu sousedovi nechce lézt kamsi pod střechu, kup mu libovolné ap s 1x odpojitelnou anténou (ať pasuje rsma konektor) a zapojíš ho mezi jeho router a ten konektor. on i ty budete mít normální wifi.

pak už je na tobě, jestli ti doma stačí od loco nechat kabel přímo do pc, nebo ještě zařadit wifi router.