Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Harddisk zapojeni

Mam novy disk a jsou tam 3 otvory 1 dlouhy nalevo, uprostred tqkovy maly a nakraji napravo jeste otvor na napajeni ty bocni otvory umim zapojit ale ten malej uprostred musi byt taky zapojeny? A k cemu vlastne slouzi?

Ešte keby si upresnil a napísal, čo za HDD to vlastne máš!
Ale z popisu - dlhý konektor, malý konektor, krátky konektor - detekcia napovedá, že máš PATA (IDE) HDD.
A konektory - [konektory.jpg] - tam je to rozpísané. Ten "takový malý" je totiž kontaktne pole pre jumpery pre nastavenie prístupového stavu toho HDD.