Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem SSD do NTB

Zdravím.
Chci si pořídit do NTB (Lenovo ThinkPad X201) SSD. Je tam Win 7 Pro 64bit, mám tam jen základní programy, instalace nyní zabírá cca 30 GB. Tak přemýšlím, zda pořídit 120 GB (Kingston SSDNow UV400 120 GB), nebo větší (Kingston SSDNow UV400 240 GB, nebo Samsung 850 EVO 250GB). NTB používám jen na kancl věci.
Co poradíte?
Díky.

Pridám jednu skúsenosť s Crucial MX300 275 GB. Po asi pol roku používania sa začalo prejavovať občasné tuhnutie notebooku. A nedávno, po aktualizácii windowsu a fw toho disku, začal po pár minútach tuhnúť úplne. To som ešte netušil čo je príčina, až som zistil že tuhnutie spôsobuje pokus o čítanie niektorých súborov. Tie zostali nečitateľné. Kontrola disku hovorí, že všetko je OK, SMART sa tvári OK. Nakoniec som celý disk zmazal, a hodil tam čistý windows, odvtedy to funguje. Neviem, ktorá hodnota zo SMART je z tohto pohľadu kritická.. ale dôverovať sa mu už nedá, takže to vyzerá na reklamáciu.