Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rozšíření Ram

Zdravím, chtěl bych se zeptat jakým stylem se může rušířovat paměti RAM? Mám v notebooku 8 Gb. Musím k nim přidat dalších 8 Gb? Nebo tam mužů dát tak jak bych chtěl 16 Gb. Tím pádem bych měl zatím 24Gb a časem bych i tu 8 vyměnil za 16 a měl 32 Gb. Je to problém takhle udělat nebo klidně pc může mít jednu 8 a jednu 16 a vše bude v pořádku? Děkuji

Záleží, jakou maximální velikost RAM ten notebook podporuje a jestlí má vůbec dva sloty. Ale dost pochybuju, že dokážeš využít 24GB nebo 32GB. Pokud má dva sloty, tak kvůli dualchannelu bych koupil pouze další 8GB modul, ideálně ten samý, jaký už máš.

grafiku mám GTX 1060 a procesor i7 7700HQ. A právě jsem si říkal že jech 8Gb je slabina že to chce 16Gb. Na co člověk vůbec využije 16Gb spíše pro práci na pc než hry? Jinak jak píšeš o chlazení tak pomáhá chladící podložka případně která? Děkuji moc za odpověď.

grafiku mám GTX 1060

Ano, stolní ekvivalent je herní průměr, ale ty nemáš gtx 1060 mobile (laptop) což je ještě slabší než desktop. To je jedno, každopádně máš tam FHD display (žádné 2k, 4k), tudíž hry, které budeš hrát stejně nevyužijí víc jak 8 gb, první co je bude limitovat bude gpu,cpu resp. úplně jako první to budou teploty. Na to jsou podložky k prdu, opravdu ti v plné zátěži při hraní nesrazí teplotu na hodnotu takovou, aby se hra nesekala příp. se hw nepodtaktoval.

No celkově když to zhrnu tak žáleží na tom jak výrobce udělal dobře chlazení a já tomu nemůžu nějak pomoct. Vím že notebook na hry není moc ideální a lepší je stolní pc, ale mě notebook více vyhovuje a tím pádem musím brát v potaz tato omezení. Každopádně ho mám nový stál 34tis a to byl pro mě strop. v této ceně je skoro všude GTX 1050Ti a po přečtení pár článku jsem hledal silnější GTX 1060. Na GTX 1070 nebo 1080 bych už nedosáhl, protože tolik peněz bych za notebook už dát nechtěl. Tak snad mi ten výkon co teď mám nějaký čas vydrží.

No ted jsem mel DELL 7 let a furt jede ? Tak předpokládám ze nový pc taky neco vydrží. Nebo se to uz dnes tak šidi? Kazdopadne oproti mému starému DELLU je ten notebook dělo, ale to je jasny ? Kazdopadne deluji ti za normální rady a ze neodpovidas arogantně jako ten co tu taky radil a hned mi notebook pohanil.