Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC zostava

Zdar, skladám si prvý PC a mám rozpočet práve do tých 500 € približne. Chcel by som poradiť pri výbere jednotlivých komponentov. Zatiaľ mám niečo takéto...
WD Blue 1 TB (+ SSD do konca roka, pravdepodobne Samsung 960 EVO 250 GB )
Zalman T3
Corsair VS550
MSI GTX 1050 TI LP (do roka upgrade)
Intel G4560 (do Apríla upgrade)
Gigabyte B250M DS3H
Crucial 8 GB DDR4 2400 MHz CL16 Ballistix Šport LT Dual Ranked (do konca roka chcem rozšíriť na 16 GB)

Na alze som túto zostavičku dokázal poskladať za 460 €. PC by mal slúžiť na občasné hranie, editovanie videa a úpravu fotiek.
Procesor som naschval vybral G4560, za tú cenu je to top si myslím, viem, že I3-7100 by to zvládal lepšie hlavne čo sa týka editovania, ale stojí o 50 € viac a to sa mi neoplatí kvôli niekoľkým ušetreným minútam pri renderovaní videa. Ďalej čo sa týka základnej dosky tú som tam dal len preto lebo podporuje M.2 SSD disky. Nie som si istý hlavne čo sa týka skrine a zdroja. Za zdroj som ochotný zaplatiť aj viac nechcem niečo čo mi buchne za pol roka.

Zdravím,

nevyhazoval bych prachy za komponenty kterých se časem zbavíš.

vzal bych rovnou pořádný procesor:
https://www.czc.cz/intel-core-i5-7400/204097/produkt,
grafiku nech zatím tu integrovanou v procesoru,

(bez té: MSI GTX 1050 TI LP)
až budou prachy dokoupíš pouze grafickou kartu + ssd, pokud to tedy považuješ za nutné.

Jinak zdroj snad může být;
desku možná raději tuhle:
https://www.czc.cz/msi-b250m-mortar-intel-b250/204573/produkt