Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Flash BIOSu přes DOS

Dobrý den,

Potřeboval bych flashnout BIOS u základové desky přes DOS (protože jsem dostal desku která má jakýsi poškozený bios ve kterém jde vidět jenom pár obrázků a hotovo.)
Ale, když jsem se díval na internetu na návody, tak všichni co stáhli soubor s BIOSem tak tam měli dva soubory a jeden měl příponu .EXE jenomže já tam mám jenom jeden soubor .CB0
Takže, mohu flashnout BIOS přes DOS jenom s tímto souborem?

MB: MSI B150M Mortar
CPU: i5 6400

Ano aj ne, ptz AMI/Phoenix/Insyde dost vela povodnych veci upravuju a maju vela svojich vlastnych komponentov takze kazde je nakoniec dost ine. Utilita pre flash vsetkeho existuje od intelu, ta plati pre vsetkych :) Pre flashovanie len biosu (bez ME) su utility od AMI/Phoenix/Insyde a funguju len na tom svojom. Vacsina vyrobcov ale ma uz nejaky interny flash support v biose ptz tie utility to by niekedy jedneho jeblo.

(p.s. ten live update by mu mal fungovat, maju ho tam aj u dosky v sekcii utility https://www.msi.com/Motherboard/support/B150M-MORTAR#down-utility)

Skus este vliezt do biosu bez pripojenej mysi, len klavesnica a ziadne ine USB zariadenia, odpoj aj disky vsetky, aj flash najprv a skus ten bios ovladat cisto klavesnicou, prepni sa nejakym Fneco na Advanced mod a ne tie omalovane grcy, a tam normalne sipky a enter apod, pripadne Fneco na vyvolanie M-Flash. Zamrzne to kedy presne? Najprv to skusaj aj bez USB flash aby sa vylucil problem tam s filesystemom (ma byt FAT32 idealne nacisto sformatovat nech tam nemusi ten BIOS prehrabavat trilion zaznamov).

Aj ked Windows ide, neda sa vylucit HW zavada, mozes skusit aj RAM moduly len po jednom, a pripadne aj clear cmos alebo v biose najprv slusit len Fklavesu pre load defaults a save&exit a az potom po restarte sa v nom skusit hrabat ci to nebude lepsie.
Ked nic nepomoze tak skus tu msi Windows utilitu na update ci ti nieco ponukne. Ak ne tak musis hladat tool co naflashuje celu flash aj s ME (napr fpt)