Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem optika ide pomaly

ahoj, zaviedli nam optiku od telekomu, rychlost ukazuje 50mbps, ping 12ms, lenze net ide pomaly, huste mi neslo 2500mbps, nacitava pomaly aj stranky, hlavne videa, trebars na evysledky, mame aj magio tv cez to, praskal zvuk, vymenili router, trosku to ustalo, ale ten net nejde dobre, skusal som aj mobil, to iste, v telekome mi povedali, ze je vsetko ok, kde mi mohol byt problem? router je huawei

Zavolaj tam a povedz im ze neni vsetko ok, ze to nefunguje. Ked ti budu tvrdit ze je vsetko ok, tak im povedz nech ti nesplietaju kraviny ze si platis za sluzbu ktora nefunguje a ziadas napravu. A nech ti vysvetlia ze co akoze je ok, ked to nefunguje.

Mas tam asi vadny kabel alebo neco pred routrom.

Ved prave preto ze blbne zvuk je to asi problem s kablom alebo routrom, nieco je zahltene alebo vznikaju chyby prenosu, skus pingov viac a paket 16384 dlzku apod.
A odpoj PC aj vsetko od wifi (v routri v nastaveniach uplne zakaz wifi a odpoj PC LAN) ze ci prestane praskat TV. Ak prestane, tak moze byt ze to zahlcuje niekto na tvojej LAN, nejake torrenty alebo viry apod. Mnoztvo prenesenych dat v PC vidis v centre sieti - klik vedla pripojenia na nazov a tam je status a tam su prenesene bajty, zvysuju sa o vela alebo o malo?

Neviem jake dava tvoj provider routre, isiel by som do nastaveni a povypinal ak su tam nejake antiveci, pripadne ak je to mozne tak resetnut na nejaky default, ale potom to nemusi fungovat, zavisi od pripojenia ze co treba nastavit do WAN, si to mozes predtym aj opisat..

S telokomakmi sa treba hadat casto, pretoze malokedy uznaju, ze problem je na ich strane.
Skus zmerat rychlost na www.speedtest.net, ale na rozne servre, mal by si dostat cca rovnake vysledky.
Ono uzke hrdlo moze byt aj niekde, napriklad v zahranicnej konektivite Telekomu, ale ak vam praska zvuk aj na Magio to poukazuje na problem v sieti Telekomu.
Musis sa domoct prichodu technika k vam domov a modlit sa, aby to blblo aj ked tam bude one.
Pripadne si daj vlastny router a poziadaj Telekom o prekonfiguraciu toho GPON Huawei na bridge, respektive nech ti presmeruju ipecku na tvoj vlastny router. U vsetkych zakaznikovTelekomu na optike som daval takto Mikrotiky za ich zariadenie nech sa nemusim spoliehat na nejaky kinder router.

povedali, ze niekoho poslu, nikto neprisiel, aj teraz nejde huste 700kbps, ale mam este ine problemy, firefox mi vytazuje procesor na 90 aj viac a RAM na 70 percent, co s tym? v spravcovi je az 5 procesov firefox, prepol som do edge a stream nejde, ani procesor nieje vytazeny, tak neviem, ci to ma suvis