Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem DVD x BLU-RAY

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat na pár otázek, jelikož už delší dobu přemýšlím nad filmovou sbírkou, nejspíše fyzické podoby, někde v knihovně.

Budu si pořizovat BLU-RAY přehravač - který prý dokáže zlepšit kvalitu DVDčkám a také nějakou kvalitní obrazovku.

Vyplatí se v tomhle případě kupovat originální DVD, či už BLU-RAY? Cena je celkem znát u BLU-RAY titulů..

Popř, kdybych celou situaci přehodnotil a chtěl bych filmovou sbírku v PC, tak je mi jasné, že tolik místa na kvalitní filmy, které dosahují i 14GB, mít prostě nebudu -
nabízí se tedy otázka, kde filmy skladovat? Je externí disk 1T-2T správná volba?

Díky moc za odpovědi, popř omluvte moji neznalost, jsem pouze filmový fanoušek :-)

BLU-RAY přehravač - který prý dokáže zlepšit kvalitu DVDčkám

nesmysl. koupě se ale samozřejmě vyplatí proto, že novější br přehrávač si poradí s více formáty souborů na flashce/sd kartě.

originální DVD, či už BLU-RAY

fyzické médium se nevyplatí, br bylo mrtvé médium už v době příchodu na trh.
originálních dvd mám hafo, jen to zabírá místo, škoda knihovny.
vem si cenu originálního nosiče a to, že ho shlédneš průměrně jednou (některý vůbec, bo neni čas a stejně je to furt v tv). neznám nesmyslnější "investici".
zrovna jsem si z piety objednal první brd (a za ty prachy i poslední), už neplánuju nikdy v životě další.

Je externí disk 1T-2T správná volba?

výhodný poměr cena/tb nastává až u 3tb disků, níž bych nešel.

DVD je PAL rozlisenie - nejakych 720 x 525 ci kolko, a interlaced, takze sa to musi este aj deinterlacovat (rozmazavat okraje)
BD je FullHD rozlisenie, 1920 x 1080. A tusim ze 24p t.j. nemusi sa to deinterlacovat. Navyse BD moze mat lepsi zvuk (24bitove trueHD apod, zavisi od disku. DVD mavaju len zakladne 16bitove DTS).

Z DVD nic neurobi kvalitu ako BD. Ale BD prehravac tie DVD sa pokusi upsamplovat takze ano BD prehravac je dobry aj na DVDcka, ale o moc lepsia kvalita to nebude, len nepodstatna blbost. Ci si kupis DVD alebo BD filmy si musis rozhodnut ty. Ak vies nemecky tak v D su BD niekedy lacnejsie jak v CR/SR, ale nemas tam CR/SR jazyk.