Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Bootovanie Lenovo

Dobrý deň, cez media creation tool som si spravil instalačné USB Win8.1,... robím notebook jednej známej a mám ďalší problém (jono).

USB nejde nabootovať, když ho zvolím, stlačím enter, BIOS iba preblikne a zas som na pôvodnej obrazovke BIOSu... skúsil som:

prerobiť instalačku
iný USB port
Vypnutie secure mode
a pár ďalších.

Lenovo G50-30 80G0

Tak som na to prišiel, fakt chujovy bios....
V ňom bola ešte jedna skrytá záložka ktorá sa zobrazovala len keď v advanced som zvolil že zobrazovať túto záložku, a v nej bylo optimalizovať bios pre:

Win7
Win8
Other OS

Fakt WTF

Nikdy som nemal so žiadnym notebookom a s preinštaláciou OS také problémi ako v prípade tohto jednoho kusu... a hle daľší problém... pýta to po mne produkt key, som mal za to že si to normálne načte z BIOSu, jak to dela od win8 (ntb ma na spodku nalepeny štítok win8), teda byl s ním kupovaný, a teraz aký produkt key to chce? Skusim nabootovať win10. Ktorý tam bol než som disk cleanul cez diskpart.

Vyriešené.... p.s. prikladám "vtip" v podobe BIOSu:

popis tých "optimalizací pre jednotlivé OS" ktoré pribudnú v záložke "Optimalizace pre OS":

[20170922_170150.jpg]

a nastavenie v záložke boot:

[20170922_170225.jpg]

Nie sú to jaksi stejné nastavenia, a pri tom sa to "nadvojako nastavuje"?

A inak ešte jednou je ten popis zavádzajúci, to jako v prípade Win10 mám dať other OS (teda legacy boot)?