Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Střih a publikování videí z okolí fotbalu na YT

Zdravím.
Do PC jsem si pořídíl program na stříhání videí. Chtěl bych v tom stříhat videa a publikovat je pak na YT. Jedná se o prostředí z fotbalu - sestřih utkání přidat nějaký tréning, který bych pak vložil na YT. Je v tom nějaký problém nebo ne? Autorský práva atd? Nevyznám se v tomhle , tak bych se tu chtěl zeptat. Díky :D

na povolenie robiť záznamy sa opýtaj tam,kde chceš natáčať,tréningy sú obvykle súkromná záležitosť,kde Ti povolenie musí dať manažér klubu/ihriska,tréner dotyčného klubu,rovnako ako riadne futbalové zápasy,kde si práva robiť audiovizuálne záznamy obvykle kupuje aj rozhlas a televízia,je to individuálna záležitosť každého jednotlivého podujatia a nedá sa na to všeobecne odpovedať,záleží vždy od okolností,či dostaneš povolenie niečo natočiť a či to dostaneš len výlučne na súkromné použitie,alebo aj na ďalšie verejné použitie/pubilikovanie.......

žiadne cudzie dielo nemôžeš použiť a verejne ďalej prezentovať bez preukázatelného súhlasu majitela autorských práv k danému dielu alebo výtvoru všeobecne alebo vytvárať z neho nejaké iné tvz.deriváty,pokial niekto dostane povolenie natočiť tréning/zápas nejakého športového klubu alebo športovca,tak ho dostane,to si musí každý vybaviť individuálne sám u toho konkrétneho dotyčného športovca alebo športového klubu alebo u majitela štadionu alebo manažéra klubu,že mu povolí urobiť záznem tréningu alebo zápasu/preteku etc,rovnako aj to,že natočený záznam bude môcť ďalej niekde verejne prezentovať.........ak Ťa niekto začne riešiť,že si bez povolenia natočil záznam a verejne publikoval,z toho môžu velmi tvrdé postihy,hlavne finančné,rovnako ako keď niekde niečo na internete stiahneš a bez patričných súhlasov/povolení/licencií na verejnú produkciu ďalej zverejníš.....jednoducho v reáli si musíš zájsť za dotyčným zodpovedným človekom konkrétneho futbalového klubu a zažiadať o povolenie natočiť chlapcov z klubu XY pri tréningu a ten Ti ho buď dá alebo nedá a podobne...