Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Po zapnutí dym z kábla k monitoru

Zdravím,

dnes som zapol môj notebook Lenovo G500 a zadymilo sa trocha z kábla, ktorý vedie k monitoru. Notebook asi funguje normálne, iba obrazovka nejde. Co s tým ? Mohol sa prepálit kábel? Neviete ci by mi ho vedeli v servise vymenit (a ked ano tak cca za kolko) ? Alebo dalo by sa nejako pripojit ntbk na externy monitor?

Vdaka za pomoc

Z mojho nb nevedie ziaden kabel do monitora, takze tvoj bude zvlastny.

Notebook asi funguje normálne, iba obrazovka nejde. Co s tým ?

Opravit

Mohol sa prepálit kábel?

Mohol, ale kable sa prepalit nezvyknu, jedine, zeby nieco skratovalo.

Neviete ci by mi ho vedeli v servise vymenit (a ked ano tak cca za kolko) ?

Nevieme, co je pokazene, takze za kolko ti tu nikto nepovie. Ale urcite by to v servise vymenit vedeli. Za kolko ti povedia, ked zistia, co si si odpalil.

Alebo dalo by sa nejako pripojit ntbk na externy monitor?

Urcite dalo, ci to pojde je otazne, je mozne, ze si odpalis aj ten externy monitor. Skus a uvidis.

Na vacsine nb netreba stlacat nic a vystup ide automaticky aj do externeho vystupu. Podla mna si si odpalil celu graficku kartu, cize tym padom ti ponuknu novu dosku a ako sa pozeram na tu prehistoricku masiniu (podla dizajnu) bude cena opravy niekolkonasobne vyssia ako je hodnota nb.
Vyhodit.