Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Router TP Link AC 1200

Chcem sa opýtať ohľadom môjho Routeru, čo sme sa vrátili z dovolenky nefunguje wifi pripojenie, neviete čo by sa s tým dalo robiť? Matka sa chcela pripojiť zo svojim tabletom a ukazuje nám to dtp3-TP je mimo dosah. Neviem čo by s tým trebalo urobiť lebo takto sa správa aj otcov a môj mobil. Router je umiestnení na policí nad mojim počítačom a tablet je na stole vedľa počítača takže neexistuje aby wifi bolo mimo dosah.

K routeru som prermanentne pripojený kábelom, inak by som v počítači nemal internet. Problém je v tom že po zadaní je že po zadaní administrácie je v routri všetko povolené, pripojenie lan enabled, pripojenie wifi enabled. Čo by som mal hľadať? Po nakliknutí administrácia píše že registruje 1 Lan pripojenie a 0 wifi pripojení. Tým nainštalované myslíš či mi ukazuje v mobile a tablete iné wifi pripojenia? Ukazuje a množstvo, kanal neukáže ale len názov wifi. Moje je DTP3-TC ale kým tablet ho aspoň zaregistruje mobilný telefón vôbec.

som permanentne pripojený kábelom, inak by som v počítači nemal internet

to byla jemná připomínka, protože sám jsi o stavu routeru nic nenapsal.

pripojenie wifi enabled.

ještě zkontrolovat aktuální vysílací kanál, bezpečné jsou 1-11, s vyššími mívají některé krámy problém.
a že nastavení wifi je jako před dovolenou: název ssid, zabezpečení: wpa2(psk) + aes (ne automatická volba)

Ukazuje a množstvo, kanal neukáže ale len názov wifi

tomu nerozumím, obě aplikace umí toto zobrazení s názvy sítí a číslováním kanálů:
[79818-screenshot-2017-09-24-png]
na screenu je vidět, jak se sítě překrývají se sousedy a zda je lepší vysílací kanál na routeru změnit.
po uložení pevných wifi nastavení routeru zkusit síť na problematických krámech smazat a znovu přihlásit.

Takže už mám vinníka, "Avast upravil nastavení vašeho wifi Routeru aby zapespečil väčšiu bezpečnosť". Takže preto asi wifi nejde vôbec, volal som do antiku tak povedali že, router ich nepustí do svojich nastavení takže budem musieť odniesť do Antiku, nech znova nastavia. Nejaké nápady ako vypnúť tú somársku funkciu v Avaste.

Pre zaujímavosť nespomínal som, dal som skenovať počítač a avast začal hľadal víry, problémy z výkonom, problémy z kompatibilitou a nakoniec prišlo na rad, problémy zo sieťou. Tiež ma prekvapilo že Avast obišiel meno a heslo od Routra. Doteraz, keď kliknem na inšpektora wifi dostanem sa do administrácie čisto bez hesla. Normálne cez Ip adresu routra, vyžaduje heslo ale avast nejako obišiel.