Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přehřívání PC

Ahojte,

každý den jsem pracoval na PC a dnes ráno jej zapnu, stáhnu soubory z FTP (několik malých HTML souborů), upravím je a chci je nahrát zpět, ale v tom modrá smrt. Pamatuji si z ní jen úryvky. Irq...not....equal. Nevím, jestli bylo něco mezi tím nebo tak a dole byla akorát zmínka o výpisu RAM na disk a mezi tím ty klasické kecy, které se nemění.
Tak jsem to zkusil do Ubuntu (mám na disku oba OS). Ten při loadování vyhodil hlášku ve smyslu Kernel panic,... a konec. Toto jsem zkusil ještě 3x a furt to samé. Tak jsem zkusil opět Win. Při jeho načítání se vypnul celý comp. Zkusil jsem to znovu a to samé. Pak následoval BIOS... hned po startu PC měl procesor teplotu 66°C takže je jasné že to není normální, když ve WIN mám kolem 40°C (P4 2,26 GHz, s. 478, chladič AC Super Silent 4 TCL). Větrák na chladiči se točí stejně jako všechny ostatní v case. Na CPU AC sedí, takže vůbec netuším, co se s PC děje... Poradíte mi prosím?

Zkusil bych toto, otevri case -> odmontuj chladic -> otri hdrikem CPU a lihem ocisti chladic kde je nanesena pasta, na CPU nanes novou pastu a chladic opet nasad (PC musi byt vypnute uplne).
Po urcitem case pri vyssich teplotach pasta jakoby zatuhne a neodvadi teplotu na chladic tim padem jakoby je zni odporujici mezi-cast ktera brani odvadeni teploty.;-)

Pokud jsi kontroloval chladič a počítač po vychladnutí najede do win ale potom až do vychladnutí už nenajede tak se něco pokazilo. Předpokládám regulátor napětí na cpu´- čili vadná deska a nebo zdroj. Teoreticky by mohlo být i vadné cpu ale to se stává málokdy.

První bych u takového počítače zkusil zdroj a potom výměnu desky.