Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Na desce nenabehne GPU

Dobry den, na desce intel dh61cr nenajede gpu amd r7 350 v druhem pc jede, zkousel jsem igpu a gtx 750 taky jeli v poho. Nevite cim by to mohlo byt? Zdroj dostatecnej, jen se roztoci vetraky, hdd nebootuje, ani bios.
UEFI jsem povolil a nepomohlo.

- Na starsi CHPST typu H61 bude mozna zapotreby proves 'UPdate' microcodu BIOSu (stahnout a aktualizovat BIOS), uz sem to videl nekolikrat u strasich desek a GK hlavne typu AMD@RX, mozna jde o tu samou situaci i s r7@350, kde muze jit o problém s UEFI|BIOS, kompatibilita rozenani ID, parametru..

[Jak poznam jakou mam verzi BIOSu ?]
1) Prvni misto overeni je primo v BIOSu, do kterého se dostanes po spusteni PC urcitou klavesou (DEL,ESP,F2 etc)
2) Nebo z OS zapomoci 'command line' CMD :

wmic bios get smbiosbiosversion

3) Popripade pouzit PowerShell:

Get-WmiObject win32_bios

* Tak jako i stiskem klaves [WIN+R] pro spusteni prikazového radku a zadanim : "MsiInfo32".

- To nevim, o co ma jit, nejaky defektni BIOS ? (firmware stahuj ze strany vyrobce) Ale za normalnich okolnosti by to najed melo.
TiP ~ Flashovat exluzivne pres BIOS a port "USB 2.0" (cerny), né pres operacni systém, kde elementy jako antivirus by mohl flash narusit.
* Jinak muzes zkusit mezitim alespon reset-CMOS, vypojenim PC ze site a vyndanim CMOS baterie ze zakladni desky.