Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kopírování ze složky do složky

Zdravím.Jak vyřešit následující problém? Mám v PC tisíce souborů .txt . Potřebuji z každého zkopírovat prvních 558 znaků jinam. Jak to udělat? Mám win 10.

Prostě otevřít soubot .txt, zkopírovat 558 znaků a zavřít. A takto všechny soubory.

Možná se pletu, ale nenapadá mě jediný rozumný důvod, jaký by takovéto "kopírování" mělo mít. Spíš to vypadá jako typická školní úloha - na procvičování práce s textovými soubory. Navíc chybí pár podstatných informací, např. jaký formát kódování mají ty "textové" soubory (ANSI, UTF-8, UTF-16), jestli je jisté, že všechny mají minimálně těch 558 znaků, jestli jsou ty soubory všechny v jedné složce, nebo v různých složkách a pod...
Cenu odhaduji od zadarmo (student kamarád v rámci procvičení probrané látky) přes stovku (ochotný známý) až po tisícovku (softwerová firma, která provede analýzu, algoritmizaci, kódování a odladění...)

obecně to máš tady:

https://www.mjtnet.com/forum/viewtopic.php?t=1170

Sub CopyNBytes(SourceFile,DestFile,Bytes)
Const adTypeBinary = 1
Const adSaveCreateOverWrite = 2
Dim BinaryStream

'Create the BinaryStream object
Set BinaryStream = CreateObject("ADODB.Stream")

'Set it up and load in the source file
BinaryStream.Type = adTypeBinary
BinaryStream.Open
BinaryStream.LoadFromFile SourceFile

'Truncate the stream
BinaryStream.Position = Bytes
BinaryStream.SetEOS

'Save the stream to the destination file
BinaryStream.SaveToFile DestFile, adSaveCreateOverWrite
End Sub

A celé to budeš volat v cyklu nad všemi soubory, které chceš takto vymandlovat:

CopyNBytes,cesta\zdroj.txt, cesta\cil.txt, 558