Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Drastický úbytok miesta na disku a tri čudné súbory

Zase mám takýto problém, po včerajšej aktualizácií som zaznamenal drastický úbytok miesta na mojom systémovom disku. Okamžite som zapol program, ktorý monitoruje môj disk a objavil 3 subory neuveriteľnej kapacity.
Prvým je Users/Administrator/Local/Temp/<Files>/aria-debug-3456.log subor má neuveriteľných 16 GB, potom aria-debug-8596.log súbor je oveľa menší ale taktiež zaberá miesto 550 MB a posledný je aria-debug-2284.log. Viete mi povedať načo slúžia tie súbory?

Súbory sa po zadaní prízazu %localappdata%\Microsoft\OneDrive\onedrive.exe /reset ešte zväčšili, nie zmenšili. Čo s nimi treba robiť, muž z linku hovoril že vypol OneDrive a súbory jednoduch vymazal.

1. Stisknutím klávesy Windows + R otevřete okno Spustit.

2. V okně Spustit zadejte následující:% localappdata% \ Microsoft \ OneDrive \ onedrive.exe / reset

3. Klepněte na tlačítko OK. Ikona systému OneDrive na ploše by měla zmizet a znovu se objevit po minutě nebo dvou.

4. Pokud se po několika minutách neobjeví ikona systémového zásobníku OneDrive, proveďte následující kroky. V okně Spustit:

% localappdata% \ Microsoft \ OneDrive \ onedrive.exe

Toto som urobil ale súbor ešte narástol namiesto toho aby sa zmenšíl. Teraz má 18 GB, druhý 5,6 GB, tretí má 6 GB???

http://leteckaposta.cz/944079336

Po stiahnutí skriptu na plochu alebo do zložky, klikni na cmd myšou, pravou myšou zvoľ v kontexte menu štít: Spustiť, ako správca!!!

Budeš v cmd informovaný o mazaní, cca 10 min. Ulož si najprv prácu, lebo na záver nasleduje reštart OS.

Skript si v Notepad.exe môžeš smelo doplniť o vlastné riadky podľa svojho browsera ak chceš mazať zložky s cookies, temp, tmp a ostatné sofistikované úložiská zložiek, apod., ktoré si vytvárajú SW od tretích výrobcov.
------
Máš to ako domáci úkol nech sa nenudíš iba surfovaním po nete, príkazy pre MS DOS, DISM, si vygúgli.
------

Ak sa chceš nadobro zbaviť apps z desiny, spusti PowerShell, tiež ako Správca!!!

Okopči do modrého okna tento text:

Get-AppxPackage -AllUsers| Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml”}

Enter, budeš postupne informovaný o odobratí Appiek.

Link na individuálne odinštalovanie apps:
https://www.howtogeek.com/224798/how-to-uninstall-windows-10s-built-in-apps-and-how-to-reinstall-them/

Na nic .. je v tom napsané pořád dokola
C:\build\aria-cpp-v1\clienttelemetry\src\SQLiteStorage.cpp(442): int __thiscall common::SQLiteStorage::Initialize(const char *,unsigned int,struct common::FileStats *) WARNING: Integrity check failed with 1 errors, rc=26
2017-09-27 08:00:58.135|00000104|
jen s jiným časem

vypadá to že to dělá poškozený OneDrive (Win10)