Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nedostupný síťový disk

Mám problém se síťovým diskem Synology. Čas od času se stane, že je z ničeho nic nedostupný v síti. Sice v síti existuje, PING funguje stále stejně jako předtím, ale to je všechno. Nedá se dostat ani na data, ani do správce úložiště přes webové rozhraní. Musí se celé zařízení natvrdo resetovat a pak zase nějaký čas funguje. Problém se postupem času spíše zhoršuje. Teď jsem například zjistil, že disk se tváří, jako by neměl MAC adresu - viz výpis příkazu nbtstat -a:

vEthernet (Switch):
Node IpAddress: [10.1.1.108] Scope Id: []

NetBIOS Remote Machine Name Table

Name Type Status
---------------------------------------------
EC_DATA <00> UNIQUE Registered
EC_DATA <03> UNIQUE Registered
EC_DATA <20> UNIQUE Registered
UKZUZ <00> GROUP Registered
UKZUZ <1E> GROUP Registered

MAC Address = 00-00-00-00-00-00

Napadá někoho nějaké řešení?

Napada. Musis zistit, kde je problem;o).
Mac adresu urcite ma, podla teba aj IP, takze problem moze byt, ze nebezia spravne sluzby. Mozes oskenovat jeho ip nejakym port skenerom a potom skusit dane sluzby "dotazovat". Napriklad nefunkcne webove rozhranie cez telnet, ci sa prihlasi webovy server.