Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Posúdenie PC zostavy

Prosím znalcov o posúdenie kompaktibility dielov a vhodnosti zostavy pre lepší nadpriemerný multimediálno-herný pc, ktorý by okrem bežnej kancelárskej práce bez problémov zvládal prácu s HD videom a dokázal graficky zvládať aj lepšie hry (o najnovšie náročné hry mi nejde).
Pokiaľ ide o CPU a grafickú kartu, prosím nemeniť.
Je pre daný účel potrebný i uvedený chladič CPU?

Ďakujem
Změna kategorie, původně: Hardware (karel)

Ospravedlňujem sa zástancom AMD, ale radšej si volím cestu Intel i7-7700, i keď to znamená nejaký ten peniaz naviac.
Radšej oželiem SSD. Zástancov AMD prosím, aby sa mi týmto momentom neotočili chrbtom o pokúsili sa nezávisle zhodnotiť ešte ďalšie moje otázky v tejto súvislosti.

Nasledujúci dotaz preto smeruje k tomu, či je (vzhľadom na moje zámery využitia PC) nezmyslom skočiť na vyšší procesor a zotrvať na grafike MSI GeForce GTX 1050 Ti, pretože skok na 1060 je finančne nezanedbateľný, vzhľadom na nárast ceny pri procesore.

Ďalší dotaz je na základnú dosku. Vybral som MSI B250M PRO-VD - Intel B250 namiesto MORTARU, kvôli tomu, že PRO-VD je zameraný na multimédiá, pričom Mortar je zameraný na hry. Vyššie nároky budem potrebovať pri spracovávaní videa, než pri hraní hier. A propos, čo je dôležitejšie pri spracovaní videa? Procesor alebo grafická karta? Žijem v tom, že grafika je dôležitejšia pri hrách, než videách.

A ešte jeden dotaz: je vhodnejšie osadenie 2x RAM po 4 GB alebo 1x 8 GB, keď v dohľadnej dobe rozširovanie na 2x 8 GB nepredpokladám?

Sumár komponentov v zmysle vyššieuvedeného textu je v prílohe

Levnější jak i7 -AMD RYZEN 5 1600 6core/12T, navíc lépe při zpracování videa jsou potřeba alespoň dva disky = zpracování/ukládaní zrychlí práci tak skoro polovic a nějaké dělení jednoho disku na C D je v tomto případě k ničemu.

Jinak vždy rozhoduje cena/výkon vdaném limitu a ne "Sparta - Slávie" to k těm zastáncům.

Vybral som MSI B250M PRO-VD - Intel B250 namiesto MORTARU, kvôli tomu, že PRO-VD je zameraný na multimédiá, pričom Mortar je zameraný na hry.

Tak to je samozřejmě pěkná hovadina s tím zaměřením to jenom takhle rozdělili kašpárci protože to Gaming se líp prodává,na tý MB bych teda zas tak nešetřil a vzal minimálně tuto ,pokud trváš na tá cos postnul tak vem 8GB nikdy nevíš jestli si to nerozmyslíš v budoucnu....naopak zdroj ti stačí ta 430W...