Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Wifi router problém pri DVR

Caute, prosim vas mam taky problem, mam wifi router TP LINK WR541G a mam DVR zariadenie pripojene k wifine (kablom) v DVR mam nastavenu rucnu ipcku, snazim sa dostat do dvrcka cez notebook/pc no nedari sa mi, po dlhsom patrani som zistil, ze mi to wifina blokuje, neviem akym sposobom, no ked som sa hral s nastaveniami (nastavoval som firewall atd.) tak mi to zacalo slapat, no zas nesiel net, tak som teda vratil nastavenia, ale odblokovat IPcku dvrka sa mi nepodarilo, pripojenie bude dobre aj DVRko (skusal som ich napojit medzi sebou DVR->notebook a vsetko islo v pohode), nemam totizto ani v DHCP liste to zariadenie, no je v ARP List, kde som bindol, ale nepomohlo nic, uz som zufaly a neviem, co mam spravit a ako to odblokovat. Robim vsetko lokalne. Ked pingujem tak mam hlasku Request timed out a nie Destination host unreachable. tak predpokladam, ze connect bude v pohode, ale je to blokovane.

Ked mate nejaky rady, budem velmi vdacny. Dakujem.

ježiš..

začneš tím, že dáš router do pořádku - nastavíš jej tak, jak byl předtím, než jsi do toho začal "odborně" vrtat.
Dále si nastavíš IP do rozsahu toho DVR (s tím nemá Router ani jeho DHCP server nic společného)

A nebylo by od věci popsat kam je co připojeno. NVR např. mají dvě síťovky - jednu pro management a druhou pro síť s kamerami (ta bývá vytažená do integrovaného PoE switche).

sranda ze je mi DVR neukaze ani v DHCP list, jedine pootm ked dam rezervaciu pre tu IP.

Preco by sa mal, ked ma staticku IP. V liste su len zariadenia, ktore dostali IP od dhcp servera.
Takze si to zhrnme...tvoj router vyzera to, ze robi nieco, co by robit nemal a dokonca by nemal byt ani toho schopny. Je to starsi typ routra a novy a vyrazne lepsi mozes mat za 20 eur (RB-941). Co vlastne riesime?
Napadla ma este jedna vec...ak mas na routri zapnutu nejaku antiflood ochranu (myslim, ze to mali aj tieto lacne bazmeky) je mozne, ze ako klient sa sprava tvoje DVRko nestandardne a tak ho router zaradi medzi atakujuce masiny a blokuje traffic z neho. Inak ma uz nic ine nepada ako to logicky vysvetlit.

mam DVR zariadenie pripojene k wifine (kablom)

tak káblom alebo cez wifi?

mam nastavenu rucnu ipcku,

keď máš ručnú IP adresu, potom neočakávaj vo výpise na routri toto zariadenie medzi DHCP klientmi...

aké DVR-typ, výrobca? aký port/y sú tam nastavené pre správu...

Neskutočne veľa protichodných a podľa mňa zmätočných informácii ....