Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Špatné nainstalování chipsetů

Dobrý den,
řeším již jeden problém a ten s tímto asi souvisí.

Teď jsem si uvědomil, že jsem zřejmě omylem nainstaloval chipsety pro rev. 1.0. nikoliv pro 3.3.
Moje základní deska je Gigabyte GA-965P-DS3, po zjištění rev. 3.3. a rád bych tímto nainstaloval správné chipsety. Chci se ale zeptat, jak odebrat ty původní, špatné, a na stránce http://www.gigabyte.cz/products/page/mb/ga-965p-ds3_33#support-dl mojí základní desky tam ale nemají chipsety pro windows 7 64 bit. Kde je seženu?

Díky moc. Možná touto radou vyřeším problém, který s tím souvisí (někteří nejspíš vědí) téma s chybou stahování.

Děkuji

ALe když mám nainstalovány jedny, úplně jiné pro cizí desku tak nemůžu nainstalovat pak ještě jedny pro mou desku? Potřebuji se odinstalovat ty špatné a nainstalovat správné. Bylo mi to tak řečeno, že pokud nainstaluji více chipsetů, nebude to dělat dobrotu a taky že asi nedělá. Potřebuji odinstalovat ty původní, kde je najdu?

Ale co si pamatuji, vždy jsem instaloval chipsety pro mou desku. Kámoš jednom tehdy před pár lety mi to taky instaloval, pak jak jsem věděl jak už se instaluje systém, jsem si dělal vše sám. Chipsety musí být. Každopádně fakt nevím, jestli ty chipsety má nebo nemá, to fakt nevím jak zjistím, jestli jsou už v základu.
Takže nejdou sehnat ano?

Tak skoro v polovině uvedeného seznamu. Když si vynutíš přeinstalování třeba řadiče,tak dostaneš odpověď - nejlepší ovladač pro vaše zařízení je již nainstalován. Můžeš to zkusit tak,že dáš nejstarší bod obnovení a ze stránek výrobce desky zkusíš najít ten správný chipset.

Ovladače chipsetu jsou totožné pro všechny základní desky se stejným chipsetem. Na revizi desky nezáleží. Nezáleží dokonce ani na výrobci desky. Pokud má deska chipset P965 Expres, jako v tvém případě, tak ani nezáleží na tom, zda jde o desku GigaByte, MSI, Asus, Asrock ....., protože ty ovladače nepochází od výrobce desky, ale od výrobce toho chipsetu a tím je Intel. Tam také případně hledej nejnovější verzi těch ovladačů, protože výrobci desek to na svých stránkách ne vždy aktualizují.