Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rada - procesor v NTB

Dobrý den.
Předem chválím krásný design webu.
Potřeboval bych poradit s výběrem notebooku a to hlavně s procesorem.
V jednom je AMD v druhém Intel.
Který byste mi doporučili a prosím proč.
NTB bude používám do školy, doma na běžné používání a možná kdyby si tam přítelkyně mohla zahrát TheSims tak by to nebylo zlé.
Mám tady 2 co se mi (spíš jí) líbí.
[url=https://www.czc.cz/lenovo-ideapad-320-15ast-ruzovocervena/217758/produkt
]Lenovo s AMD[/url]
Asus s Intelem
Případně pokud mi umíte poradit nějaký hezký, hlavně lehká notebook do 15 tisíc co něco bude umět, budu jen rád.
Děkuji

Podle sebe bych bez diskuze bral notebook s Intel procesorem.

Ale když to skutečně zhodnotím, tak Lenovo má sice dedikovanou 2GB kartu a 8GB ramky.

Ale já bych bral Asus.

1. Mám osobně k téhle značce větší důvěru.
2. Jak jsem zmínil, bral bych notebook s Intel procesorem.
3. Jak jsi řekl, žádnou náročnou hru hrát nechceš, takže nepotřebuješ dedikovanou kartu a stačí ti pouze ta integrovaná v procesoru Intel.
4. Má sice pouze 4GB ramky, což se ucpe hned, ale jsou to DDR4, které jsou podstatně rychlejší než DDR3.
5. Je o cca 200g lehčí.

Z těchto dvou bych volil ten s Intelem, a to i přes horší značku (Asus) - ale já na notebooku skoro nehraju (jen výjimečně na cestách).

Osobně bych neměl ale problém ani s tím AMD, ty poslední "Ridge" procesory jsou dost dobré, jejich výhoda je lepší (výkonnější a kompatibilnější) grafické jádro, přičemž spotřeba celého APU je srovnatelná s U-řadou Intelu (15W - nicméně konfigurovatelná je pro výrobce v rozmezí 10-25W).