Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem pocket loss

Zdravím, měl bych dotaz...
Posledních pár dní se mi objevil problém když zapnu jakoukoliv multiplayer hru a to, že jednou za čas mi vyletí ping a pocket loss se dostane klidně i na 100%. Když jsem zkoušel tracert např. na google.com tak to bylo v pohodě, ale při zapnuté hře v pozadí se se objeví vysoký ping při jedno z hopů (většinou 5-6)

Lední brtník:

cpu: Amd phenom II x4 945
gpu: MSI gtx 960 2gb
mb: gigabyte GA-970A-UD3P
ram: Kingoston HyperX 8gb 1600mhz
Windows 7 pro. 64bit
antivir Avast, ovladače nainstalovány při přeinstalaci systému případně smazány a nainstalovaný nový

yYy:

Kdyby se to nedělo na různých serverech různých her tak bych to tak taky bral. (WoW, Overwatch, BF4)

přeinstalací systému myslím kompletní zformátování jak systémového tak disku s hrami/programy a nainstalování čistého Os. Jaký antivir by jste mi doporučil místo toho od avastu?
Ovladač chipsetu je nainstalovaný, ale klidně ho mohu zkusit aktualizovat

driver chipsetu se nekazí, mánie ho "aktualizovat" je buzzword.
jeho specifikem je, že pro správnou funkci periferií na desce se instaluje úplně první ze všech.

antivir nedoporučuju žádný. pro ty co na ně spoléhají a věří na ně, stačí ta zbytečná věc co je ve windows.
z množství konfliktů antivirů se síťovými funkcemi windows tu vychází avast jako bezkonkurenčně nejhorší.