Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Přes router nejde gigabit

Zdravím,

mám domů zavedený 1Gbit přes optické vlákno. Když se připojím PC rovnou na kabel bez routeru, tak jedu běžně 900-950 Mbit/s Down / UP. Což je úplná paráda. Když ale připojím internet do WAN na routeru a do LAN připojím své PC najednou rychlost je někde okolo 250-350 Mbit/s. Jak je to možné? Jak tento problém vyřešit a užívat si v domácí síti plnohodnotný gigabit? Díky.

Router: 951G-2HnD

RB951G jsem vyhrabal ve skříni, říkal jsem si 1Gbit porty tak ho použiju a najednou problém :-D

Stačí mi to nejlevnější, aby uroutovalo Gigabit, nepotřebuju WiFi ani FileSharing nic na to mám nas server a AP po domě.

Takže RB750GR3 bez problémů 1Gbit ? :)

Díky za tip, jako nouzové nastavení to stačí, než koupím ten lepší mikrotik. S FastTrack jsem se dostal na 500 Mbit/s DOWN a 750 Mbit/s UP, rozhodně změna oproti DISABLE FASTTRACK, ale pořád to není to pravé ořechové. Koupím lepší mikrotik.