Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem wan port is unplugged

Koupil sem si router tp link abych mel doma wifi zapojim ho mezi modem a počitač a hlasi mi to wan port is unplugged poradí prosim někdo
kabel je dobry bez routru mi internet v pc jde kdyz ho zapojim do routru tak blika kontrolka že je připojeny

No to tvoje vyjadrenie "zapojim ho mezi modem a počitač a hlasi mi to wan port is unplugged" znamená jedno - nevieš, ako to funguje.
Poskytovateľ internetu registruje tvoj počítač pomocou MAC adresy. Router, ako zariadenie má tiež svoju MAC adresu. To za prvé. Poskytovateľ by aspoň mal o tom vedieť (často robia filtrácie podľa MAC adries).
Za druhé - pripojil si router na WAN od poskytovateľa - a NASTAVIL si údaje, ktoré dal poskytovateľ pre pripojenie na tom routeri? Pretože on NEVIE, ktorú IP adresu má hľadať a pripojiť sa, nevie, aký DNS server má použiť, nevie akú DNS bránu otvoriť - on nevie nič, čim by nadviazal pripojenie. Tieto údaje máš buď na zmluve o pripojení, alebo si ich mal na svojej sieťovej karte nastavené (ak sa už neprepísali). Takže skús A) pripojiť PC priamo, na sieťovej karte si vyčítaj základné dáta (IP, DNS server, Gateway), potom pripojíš router na WAN, na router káblom PC, tieto potom použiješ pri nastavení vstupných údajov pre router (často majú v menu Quick Setup) vstupom do administrácie routeru (v prehliadači zadáš IP - je často napísaná v manuáli routeru - vo väčšine prípadov 192.168.0.1 alebo 192.168.1.1), nastavíš v menu routera DHCP na Enable, nastaíš si svoji WiFi sieť (časť WLAN, alebo Wireless) - napíšeš SSID (meno siete), šifrovanie WPA2+AES, alebo WPA2+PSK, heslo pre pripojenie k WiFi (toto heslo potom bude vyžadované pri WiFi pripojení iných zariadení na sieť tebou nastaveného mena siete SSID). Dáš SAVE a je to.
A sieťové karty (LAN) i kartu WiFi si nastav na automatiku a je to.