Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC Sestava - 35 000,-

Dobrý den,

chtěl bych se poradit se zde přítomnými odborníky ohledně PC sestavy za 35 000,- (to je limit). Mám už něco poskládané, tak zda řeknete, že jsem úplný pako a poradíte, či jen schválite.

PC je určen pro MMO, Battlefield 1, GTA V, Witcher, WOW a další hitovky apod, také pro práci v Adobe Premiere + Photoshopu (občas rendering v Sony Vegas PRO)

CPU: Intel Core i7 7700 (overclock, nebudu provádět)
GPU: RX 580 8 GB nebo GTX 1060 6 GB - záleží co bude dostupnější
RAM: 16 GB Kingston HyperX 2400 MHz DDR4 (2x 8GB)
MB: ASRock Fatal1ty B250 Gaming K4 - Intel B250 ← tady si nejsem jistý, zda je to dobrá volba, příjdou mi ty základovky skoro stejné
PSU: Corsair CX 650M - 650W
SSD: Samsung SSD 850 EVO - 250GB, Basic
Chlazení pro CPU: SilentiumPC Fera 3 HE1224 v2
CASE: NZXT S340, USB 3.0 Black+Blue
Myš: Razer Naga Chroma

Ceny jsou brané z CZC.cz → výsledná cena mi vyšla 34 000 +/-

Budu rád, za každé rady, co se týče sestavy, či jak se dá ušetřit, aniž bych musel upgradovat co rok :)

Předem děkuji za Vaše odpovědi

Drago

Vzal bych levnější MB a připlatil si za lepší PSU jinak Ok,pokud si nechceš počkat na novou platformu CPU a MB Coffee Lake...

A i za ty prachy lepší case na CZC je ale napálená,ale jestli si stavíš sám tak není problém koupit jinde.:-) https://www.suntech.cz/produkt/414349-in-win-303-black-mid-tower-atx-skrin-pruhled-2x-usb-3-0-cerny/

2696996-osma-generace-procesoru-intel-coffee-lake-je-za-dvermi-uz-5rijna

Ahoj, no já jsem si počítal PSU usage na různých stránkách a vyšlo mi, že by mi v pohodě mohl stačit i 500W protože ta i7 má 65W a ta grafika taky není extra terno (přiznám se, ale že se v tom moc nevyznám)

Přemýšlel jsem nad tím, že bych počkal na Coffe Lake (je to alternativa, akorát si nemyslím, že to bude stát stejné peníze jak i7 7700, podle toho co je v neoficálním releasu i7 8700 má být o 30 dolarů dražší)

Bohužel, nebudu stavět sám, ale nechám si to poskládat od CZC, jelikož nemám moc nerva na kabel-management :D.

A co se týče botleneckingu, i7 7700 a RX 580 8GB / 1060 GB bude pracovat v poho ne? ← Popřípadě, která z těchto grafik je lepší?
Mám jen 60Hz monitor, taže žádné 100fps ve fullHD nepotřebuji.

Dobrý den,

co se týče sestavy, já jsem asi zastánce více Intel než AMD, měl jsem ho kdysi a nebyl jsem vůbec spokojen s ním. Sestava vypadá moc dobře s tou 1070 akorát ten Ryzen 5 je jako Intel Core i5 ne?
(V té sestavě se dá vyškrtnout HDD - mám 1TB WD Black + 550W zdroj mám doma (nový), chtěl jsem o něco výkonější 650, kdyby náhodou byl třeba upgrade pozdějí)

Ale děkuji moc za radu, já ho budu kupovat stejně nějak kolem poloviny října, tak možná bude k mání i Coffe Lake, podle toho co mi tady kolega výše zmínil tak cena by byla 300-350dolarů, což jsem ochotný obětovat.

Pokud neplánuješ SLI /CF tak žádnej novej PSU nepotřebuješ a pokud nemáš doma nějakej šunt tak ti stačí bohatě ta 550W.(spotřeba se tlačí směrem dolů ne hore teda alspoň u nVidie :-) )

Ryzen 5 je jako Intel Core i5 ne?

Není Ryzen více jader 6/12 a i5 4 jádra.Jinak lepší GPU ,ale na FHD ti ta GTX1060 stačí v pohodě....

No ohledně SLI jsem byl hrozně skeptický, že do budoucna s vývojem her bude určitě třeba mám doma Chieftec 500W (tuším) asi rok starý jen a 80 bronze tam má.

Ale tak doufám že Intel neudělá kraviny a ten i7 8700 nebude tak drahý. Co se týče grafiky si myslím že nVidia = AMD v této době už v podstatě, ta RX 580 8GB je v podstatě to samé co GTX 1060 6GB a cenově se vyplatí i líp uvidíme.

PC se bude kupovat v polovině měsíce října, tak doufám, že se Intel nějak činí ale ten Ryzen 5 1600 co jsem se díval je podobně výkonem jako intel i7 6700K což je hodně slušné za takovou cenu.