Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Otravne prekryvanie spodnej listy WIn10

Win 10 (aspon to moje) trpi evidentne tymto neduhom a to, ze rad prekryva spodnou listou maximalizovane okna, coje dost otravne hlavne pri vzdialenej sprave win serverov, ale aj pri cmd sprave linuxov, kde nevidim 2-3 spodne riadky kvoli liste.
Samozrejme ma zaskrtnute automaticke schovavanie panelu ulohu v rezime desktop a problem sa da docasne vyriesit odstrelenim explorera.
Potom je vsetko isty cas ok a zase mu p ocase zacne sibat.
Problem vrajsposobuju rozne aplikacie, nechce sa mi skumat ake a problem vraj ciastocne riesi Anniversary Update, ktory este nemam nahodeny.
Skor ma zaujima, ci to uz niekto riesil a ci neexistuje carymaryfuk postup, ktory opravi tuto otravnu (ne)funkciu win10.

coje dost otravne hlavne pri vzdialenej sprave win serverov,

- A to prihlasujes vzadelne pres jakou sluzbu RDC ? Ta lista ti zavazi na tom cilovém serveru nebo tobe doma ?

ci neexistuje carymaryfuk

- Vse najdes pod registracnim klicem,nebo "Control.exe" -> set Configuration - Control Panel (nastaveni panelu) - "Prohibit access to the Control Panel" .
* Nebo si tu listu dej L|P nabok, automatické schovavani taky funguje ..(jde nastavit i otevreni poklepnutim)

TiP ~Nahledni na reg. klic|key (regedit ) typu :
Remove Control Panel Icon from desktop via GPO (Windows 2008 Terminal Server

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\HideDesktopIcons\ClassicStartMenu]
"{5399E694-6CE5-4D6C-8FCE-1D8870FDCBA0}"

[79877-2451896-png]
- Hodnota

dword:00000001

Muze se hodit : https://blogs.technet.microsoft.com/richardsmith/2007/07/17/useful-registry-changes-during-build-creationimage-deployment/
* Nevim jak je s desitkama kde pro vsechny verz NT nemusi jit o stejni reg klic..

V tom kluci mam 2 vlakna, jedno bolo nastavene na 0 a jedno na 1, ale ked som aj to prve (oznacene ako default) dal na 1 panel zostal aj tak navrchu.
Uzamknutie pristupu tiez nefunguje.
Zaujimave je, ze ked si kliknem na "tlacitko start" tak penel zmizme. Staci vsak prist dole s kurzorom panel sa zase zjavi a uz nezmizne. Problem vidim v tom automatickom schovavani, respektive v tom, ze nefunguje korektne.

- Kdyby to delalo me, prvne (v nastaveni -> pravy klik na listu -> vlastnosti) bych dezaktivoval "Aero Peek", jinak tusim ze [ALT + T] by mel schovat|zobrazit listu nastavenou na auto:hide.
- PEEK muzes dezaktivovat i v : sysdm.cpl -> "performance" CZ|SK vykon ? A tam ho odrizkovat, osobne bych tedy odkrizkoval vse, nejké namaslené GUI je na WServer stejne zbytecny a vidis sam navyse obtezujici.
* Jinak naskodu neni jen zobrazovat menu s WIN+X, vic na dalku stejne nepotrebujes.