Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Aktualizácia zabezpečenia MS Office 2013 komplikácie

Takže dnes sa mi stiahla a nainštalovala akási Aktualizácia zabezpečenia MS Office 2013, počítač sa reštartoval a po spustení Excelu som potreboval pridať do neho tri ďalšie položky a tu skočila hláška:

Politiky vašej organizácie bránia dokončeniu tejto akcie. Ďalšie informácie získate, ak sa obrátite na oddelenie technickej podpory.

V dokument Excel používam odkazy na moje súbory vo formáte word, kvôli rýchlejšiemu prístupu k daným dokumentom. O akej politike to hovorí???

V dokument Excel používam odkazy na moje súbory vo formáte word, kvôli rýchlejšiemu prístupu k daným dokumentom

Normalne si sprav zastupcov na ploche ci v taskbare a neriesit pristup k suborom podobne hlupo. Preco sa cudujes problemom, ked to pouzivas uplne mimo vsetkeho, na co je excel urceny?

Takže nefunkčnosť odkazov v Exceli spôsobil Nová verzia Firefoxu, ktorá zmenila hodnoti v registroch:

Oprava:

Computer/HKEY_CURRENT_USER/Software/Classes/

vyhľadáme položky

.htm/Deflaut (Klik a hodnotu Mozillafile zmeníme na htmlfile)
.html/Deflaut (Klik a hodnotu Mozillafile zmeníme na htmlfile)
.shtml/Deflaut (Klik a hodnotu Mozillafile zmeníme na htmlfile)
.xht/Deflaut (Klik a hodnotu Mozillafile zmeníme na htmlfile)
.xhtml/Deflaut (Klik a hodnotu Mozillafile zmeníme na htmlfile)
Ešte raz skontrolujeme hodnoti a reštartujeme počítač, po opätovnom prihlásení hypertextové odkazy zasa fungujú.