Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Počítač po druhý krát "raz pípol" pri štarte

Dobrý deň,

mám taký čudný problém...Mám počítač s doskou ASUS A88XM-PLUS, CPU je Athlon X4-860K, pamäť RAM je 8GB Kingston HyperXFury, a to všetko napája 650 W zdroj Corsair VS650.

Na začiatok musím povedať že z PC nemám absolútne žiadný problém. Všetko beží tak ako má, všetko funguje. PC je relatívne nové, poskladal som ho v decembri 2014 a od vtedy ide bez akýchkoľvek problémov.

No teraz, asi pred 3 mesiacmi som preinštaloval OS na čisto z pôvodného W7 na Windows 10 Home 64-bit. Aj teraz mi ide všetko normálne, všetko funguje ako má, len je tu taká malá chybička krásy....za posledné 2 mesiace mi už po druhý krát "pípol" počítač (základná doska)...asi cca. 5 sekúnd po stlačení power gombíka. Ak to "píplo" tak na sekundu ako keby vypadol signál z monitora, no potom to normálne nabehlo a PC normálne nabootoval. Po prvý krát ked sa to stalo (asi pred cca. 2 mesiacmi) tak sa mi to tiež zdalo čudné, no tiež ma napadlo že sa mi to "iba zdalo". No dnes ráno, ked som zapol PC tak to znova "píplo". Vôbec tomu nerozumiem že prečo. Záhada ale je, že prečo mi to pípa raz za 2 mesiace. Ved keby bolo niečo zle tak by mi to pípalo furt pri každom zapnutí PC nie? V počítačoch sa kus vyznám a viem že ak pípa doska tak je zle a signalizuje to, že niečo nepracuje správne.

Prosím o rady ako prísť nato prečo to pípa....a ako to opraviť aby to už nikdy nepíplo....

Aha, ak som tomu správne pochopil tak práve toto vyvracia tvrdenie o tom že má s tým dačo OS. Ved ano, ja velmi dobre viem ako sa Windows 10 vypína. Ze ak dám iba Shut Down, je to akokeby sa uspal. A práve to aj tak robí.

Při probuzení po spánku nepípá

Momentálne vidím v správcovi úloh "Up Time: 19:08:50:20" ...beží už (bez normálneho vypnutia, resp. od posledného reštartu) 19 dní, 8 hodín, 50 minút a 20 sekúnd. Takže ako vy píšete "úplne vypnutie" prebehlo pred 19 dňami. No a vtedy ked som ho prvý krát zapol mi to celkom určite nepíplo. Zato dnes ráno áno....ked sa PC "iba" prebúdzal zo spánku....takže nejaké iné rady??

nikto nevie?

Inač, neviem či to s tým súvisí, ale teraz som si spomenul, že som presne v deň inštalácie OS updatoval aj BIOS na najnovšiu verziu.

A ešte nevie my niekto povedať (dat link) kde nájdem info ohľadom tých "pípaní". Ze ktoré pípnutie čo znamená, len tak aby som vedel. Viem že to neiekde je ale neviem to nájsť a v návode to není...teda aspoň som to tam nevidel.