Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nový notebook do 9000 Kč

Dobrý den. Prosím, měl bych na vás dotaz. Přítelkyně shání nový notebook na VŠ a představovala by si cenovou hladinu 8 max 9000. Využití Word/excel apod. Občasný střih vjdea. Aby byl poměrně lehký, měl CD/DVD mechaniku, dobrou výdrž baterie, displej 14". Značka Lenovo/HP? Mohla by být i jiná, tyto dvě jsem považoval za dobré. Mohli byste prosím poradit? Je jich hrozné kvantum a neradi bysme koupili nějaký špatný, na OS asi moc nesejde 7/10. Děkuji vám.
Změna kategorie, původně: PC sestavy (karel)

- 15 palcovy "Acer Aspire ES15" : https://www.alza.cz/acer-aspire-es15-midnight-black-d4655380.htm
Cena : 8 990,-
TiP ~ Mechanika se da puzit i EXTERNI
* Do PC sestav neosazuji nebo nenabizim DVD mechaniku uz roky, dnes je vse ulozeno na Cloud|servrech, HDD, USB klicich.

CPU : Intel Celeron Dual Core N3350 Apollo Lake
Obrazovka :  15.6" LED 1920x1080 ComfyView
Pamet RAM :  4GB
IGP : Intel HD Graphics 500
Dalsi : SSD 128GB, WiFi 802.11ac, Bluetooth, webkamera, čtečka karet, 3článková baterie, Windows 10 Home 64bit

Občasný střih vjdea.

za 9t? je úplně retardovaná?

vídejko si odpusť, značku acer taky, vynech atomové sračky a porochni se u cen kolem 12t.
potom nekoupíš shit za 9t., kterého bys denně litoval.

určitá možnost je taky repasovaný ntb + pochopitelně rezerva na cenu nové baterie.
nešel bych pod i3 a 4gb ram. kvůli váze starých krámů bych oželel zabudovanou dvd, ale v této cenové kategorii na výběr nebude.