Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemAnketa Trh a cena

Která komponenta je podle vás aktuálně na trhu extrémně předražená ?
Co by se naopak mohlo na trhu zlevnit ?
Má dnes cenu si stavět PC z komponent nebo koupit již hotový ?

Následující výběry :

11%
0%
61%
17%
6%
0%
6%
0%

Nejde hlasovat/vybírat jen pro jeden komponent.

1. "předražené" jsou některé g.karty a vše co se týče pamětí - SSD, RAM.
Ovšem předražení je u nás relativní ovlivněno kurzem, DPH a marží kvelbů.
Jinak pokud "telefonisté" budou nadále měnit ty krámy každý půl roku s cenou
15 000 - 30 000 tak nelze asi čekat, že by došlo k nějaké otočce u PC HW.

2. skládat, protože si můžu osadit stroj dle svého přání, využití a limitu.

- To jo no, 286 + CB monitor vysel na 20 000.
* Ale i dobra zprava pisou tam, ze to dneska jidelnicek mozna zmeni (30/09), takze se bude zase zdrazovat ...

PS : Oznacil jsem [CPUs], pred +- poul roku jsem byl na konf. o cenach cenach (dist) drahych k|n a ceny o proti kvalite kremiku (kremicitého písku| i k vyrobe polovidice) sli dolu, Intel mohl z cen klidne povolit, nejde o nic vic, jak o jejich dominantni postaveni na trhu, ten síran medanaty jich na pokovení "Galvanické desticky" taky nevyjde draho (Jinak ta anketa postrada urcity smysl, primominajici hlasovani na seznam.cz volite ANO? jestli né proc 1-xx, 2-xx, 3-.. )

- Jednou jsem cetl zajimavou knihu, kterou napsala skupina Psychiatru tusim z nemeckého Hamburgu, kde popisovali ovlivnovani a pad reklamy na cloveka, kde nevidomky (treba napsané na bilbordu) clovek dela urcité 'volby kvuli' (které byly rozdeleny do urcitych stupnu manipulace, uvedeny byl treba i komunismus, vsude vyveseny srp a kladivo od malicka od ditete je fixace ze prace je jediny zivotni cil) necemu co videl, uvadeli tam nak ze 75% lidi si rika ze se na bylbordy, nebo na reklamy stejne nedivaji, pritom podvedome to mozek vlastne sleduje a tak se to stupnovalo a stupnovalo, kde bylo zajimave podany fakt, ze se zdrazovat musi z duvodu, ze kdyby melo mit zbozi realnou hodnotu s minimlani prirazkou, ceny treba potravin by byly tak nizké, ze by lidi prestali chodit do prace a tomu se chce prave vyhnou protoze by to zacalo vytvaret spolecnosti v monarchnich a anarchistickych spolecnosti independentni na systém tak jak ho zname dnes atd atd ale o to uz neni podstatné.
* Oprvadu drsné je i fakt, ze zeme je tak zaplavena plastem, az o takové miry, ze vycuranci nam ho zacali pridavat i do jidla aby se ho zbavily, treba nekteré ryze jsou michné s plastem, i kdyz to nekde dela jen 1-3% plastu na jednu proci je to jak uvadim drsny ze uz nam to strkaji nevidomky do zradla, dalsi podstatné % plastu je stale v okruhu, treba takové letaky ve schrance).

TiP ~ Byly tam i jiné zajimavé veci o lidské psychice nebo mozku, treba hra 'KAMEN NUZKY PAPIR", klidne zkus si z nekym zahrat kde je skoro az 90% sance ze tvuj protivnik jako prvni udela NUZKY, opravdu to funguje.
* Tak jako, kdyz nekomu zavazes "OCI" das pred neho 4 sklenice s mlikem a reknes at pozna které je plnotucné. Kdyz mu vymenis cvrtou sklenici za 'pomerancovy djus' tak to nepozna a bude prevedcen ze pije mliko ="aneb a jsme doma", o to nak ve svete jde, pijes vodu a jsi presvedcen ze je to mliko, tak proc bys nezplatil vic, nekdy z toho az zamrazi do jaké miry jsme opravdu zmanipulovani systémem ktery nas nechava verit, ze delame nase vlastni rozhodnuti..