Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pomoc při overclocku x4 840 CPU

Potreboval by som pomôcť a všeobecne rady pri overclockovaní CPU, mám starší Athlon x4 840, ktorý ako som čítal
je unlocked a dobre sa s ním pracuje. O chladenie by sa malo hravo postarať toto
Teraz mám pri záťaži okolo 55C takže rezerva tam je.

Nikdy som nič neoverclockoval ale už mi toto cpu nestačí, a čo som počul tak by sa z neho dalo dostať viacej.
Kde môžem zacať a ako?

Začít studiem teorie.

1. co jeto BIOS a jak nato

2. deska a její napájecí kaskáda + chlazení
(zda a vůbec je na tyto hrátky vhodná)

3. zdroj jeho A výkon

4. testování - stabilita/teploty.

No až toto vše obsáhneš a OC se podaří, tak zjistíš, že pokud se nedostaneš alespoň o 25% stabilního výkonu/rychlosti navíc, tak to mimo syn.testů ve hrách nepoznáš.