Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem OBS - Core 2 Quad Q9400

Zdravím,

Bude tato sestava stačit pouze pro stream a zaroven nataceni, hrat budu na druhem PC, ktery bude spojen s timto pomocí AverMedia LGP Lite. Kvalita 720x30FPS. Stream pomocí enkoderu x264.
Net: 80/8

Stream PC:
CPU: Intel Core 2 Quad Q9400 2.66 GHz
GPU: Radeon HD 5550
RAM: 8GB 800 MHz (DDR2 4x 2GB)

Game PC (INPUT TO StreamingCard):
GPU: Radeon R7 250
CPU: AMD Phenom II T1045 x6
RAM: 8GB 800 MHz (Dual-channel DDR2 2x 4GB)
SSD: Intel SSD 120 GB

Díky za odpovědi.

Bude tato sestava stačit pouze pro stream a zaroven nataceni, hrat budu na druhem PC

Možná se ptal někdo jinej. :-p

Tím chceš jako říct, že pomocí streamkarty nemůžu streamovat v OBS s Core 2 Quad ale jen pomocí jejich softwaru?

Zkus si prosím pečlivě přečíst co jsem napsal, máš tam vše podstatné, i to, nač se ptáš.

pokial nexhceš streamovať pomocou avermedia softwaru,musíš si pozrieť v nastaveniach OBS,či podporuje avermedia externú kartu,inak všetko bude ťahať procesor počítača čiste softwarovou cestou,a tam už môže byť problém s akýmkolvek rozlíšením videa a fps,nepodporovaný hardware/nesprávne nastavený hardware avermedie nebude nič akcelerovať a všetko bude záležať na sile procesora v pc a priepustnosti zberníc,cez ktoré bude realizovaný A/V stream ,takéto čiste softwarové neakcelerované streamovanie za určitých okolností vie dostať do kolien aj multiprocesorové zostavy s xeonmi a opteronmi,nielen dnes už zastaralý v podstate jednoprocesorový desktop pc/aj keď má 4 jadrá/,tam je vcelku pochopitelné,že trhaný je aj náhlad,procesor to čiste softwarovou cestou nestíha.....

Ten Aver není principiálně špatně. Ale je to jen půlka řešení - dostaneš zdrojový stream z PC kde hraješ. Ale pokud jej chceš upravit (např. byť bys do videa chtěl dát jen blbý logo), jedná se o reencoding, a na ten musíš video dekódovat, upravit jednotlivé snímky a zase zakódovat do videa, které pak proudově ve streamu odešleš na YT/Twitch apod.

Ještě jednou: stream z Averu je pro tebe VSTUP. V OBS budeš muset aktivovat HW encoder a modlit se, aby karta byla schopna offloadovat většinu potřebného výkonu ke kompresi VÝSTUPU na grafickou kartu (a je celkem fuk, zda použiješ NVENC u nvidie nebo VCE u AMD - ty karty i OBS to musí podporovat; jak je na tom s podporou a výkonem přímo GTX650, to nevím, nikdy jsem ji nezkoušel). Netuším, co všechno ještě s tím vstupním streamem děláš, tam si u zpracování moc nepomůžeš co se týká výkonu.

Prostě to vyzkoušej.