Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem vypnutí ventilátor

Zdravím.
Zajímalo by mě, zda jde vypnout ventilátor, i když je počítač v chodu.
V počítači mi jeden hučí, který nemá automatickou regulaci. mám v plánu zajít pro nový, ale prozatím bych ho jen vypnul(dlouho jsem byl i bez nej, počítači to moc nevadí;-):-D).
počítač se mi rozebírat nechce. je možné vypnout ventilátor softwarově?

"Zajímalo by mě, zda jde vypnout ventilátor, i když je počítač v chodu"
Nemenovana Vestirna odpovedala N/A (neda sa odpovedat)

Neznany OS, neznamy hardver, Vies kolko pocitacov "je počítač v chodu."

Vetilator je prevdepodobne umiesteni v nejakej neznamej pocitacovej skrine, ma svoje pripojenie na zakladnu dosku / zdroj.
Kedze ani Vestirna netusi o aky "ventilator" sa jedna,Tak
Intake (fuci do bedne), Outake (odsava teplo z bedni).

Su rozne principy chladenie bedne, jedna s nich je odsavanie tepleho vzduchu cez zdroj (umiestennim hore),

Aku mas bednu, ako mas riesenie chladenie, nikto z nas netusi.

Některý jdou regulovat softwarově, ale jen ty, co mají regulaci, tj. ty, co jsou připojeny do základní desky a deska je umí regulovat. Takže to nastavíš v BIOSu, mohlo by to jít přes Speedfan.
Pokud to regulaci nemá, tak rozebrat bednu a odpojit. Riskuješ však přehřátí počítače, zvaž sám, nakolik je ten ventilátor v bedně potřeba.