Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Problém s diskom

Zdravím potrebujem pomôcť. Mám disk, používal som ho, kým som neaktualizoval BIOS. Po aktualizácií nenačíta Windows, aj keď som nahral BIOS, ktorý tam bol. Keď ho zapojím ako druhý disk, aby som skopíroval dáta, spustím Windows z môjho nového disku, tak nenačíta ani ten môj. Viete mi prosím niekto pomôcť ? Mám na tom disku veľa dôležitých fotiek, videí. Ďakujem.

To jsi ovšem prozradil až teď. Něco to píše, stalo se to poté, co jsi přeflashoval BIOS nebo přidal ten druhý disk, také s Windows? Snad nejdřív ten disk zapoj do jiného počítače a zálohuj, jestli je co.

Na ten nový disk se dostaly Windows jakým způsobem, když to ani nenastartuje?

V počítači som mal ten starý disk, na ktorom bol Windows 7, išiel normálne až kým som neurobil update BIOSu. Kúpil som si nový disk, dal som na neho tiež Windows 7. Keď spustím nový disk bez starého, tak naštartuje. Ale keď pripojím starý, a OS spustím z nového, tak ani nový nenaštartuje.

tajný typ disku a základní desky, tak jdeme věštit:
byl na desce proveden cmos reset?
u výrobce disku bych našel, kam dává jumper 1.5gigabit ("sata150"), třeba se zlepší kompatibilita.

někdo měnil nějaký hw (procesor), že byl nutný update biosu, nebo co měla ta aktualizace řešit?