Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem HD 3870 mb 512 ddr3 vs HD 3870 mb 512 ddr4

Dobrý den,prosím vás mám menší dilema.Chci si koupit grafickou kartu a řeším Radeon HD 3870 512mb ddr3 a nebo Radeon HD 3870 512mb ddr4,pak je ještě verze GDDR4.Mužete mi prosím poradit která karta je lepší?A ještě jakého výrobce?Gigabyte,Sapphire,Asus.

http://pc.itek.cz/pci-e-amd-ati-hd-3870/563158-ASUS -EAH3870-G-HTDI

http://pc.itek.cz/pci-e-amd-ati-hd-3870/VGAT5113-Sa pphire-VGA-ATI-Radeon

obchod.abmmorava.cz

cenově jsou na tom skoro stejně...což mne překvapuje azárovenmate.Přitommusí být pamět DDR4 než DDR3.Nebo je Gigabyte něčím nabušenější než ostatní karty?I přeso že mají lepší paměti?Díky všem

Inac ja osobne od urciteho casu nemam rad asus, sapphire neviem, ale gigabyte bude imho tichsi chladic. Gigabyte existuje aj verzia s GDDR4 http://www.gigabyte.com.tw/Products/VGA/Products_Ov erview.aspx?ProductID=2709 (dolezite je to "-B" na konci u oznacenia RX387512H-B).

Ale vyber si co chces, tie asus a sapphire maju chladic ktory vyfukuje priamo teply vzduch von, takze zavisi ako dobre mas vetrany kejs mozno to bude pre teba vyhodnejsie. Ak chces GDDR4 tak ja by som asi sapphire, ale to je tazko povedat ze ktory vyrobca na com setril. Ale aky je hlucny ten chladic neviem.
Viem len ze zallman (co je na gigabyte) ak je spomaleny tak je dost tichy, mam ho doma (na slabsej grafike) napojeny na 5V (takze sa toci relativne pomaly), vobec ho nepocut, ale slabsiu grafiku stiha chladit aj ked je spomaleny :) U vykonnejsiej neviem aky bude hlucny, tazko povedat.

Díky za vyčerpávající odpověd :-) tak jsemsi objednal tu od Asusu ddr4.Hlavní je at je bezproblémová a nějaký hluk na ten já prdím :-) ikdyž to má něco do sebe.Přece jenom aby ti pod nohama startovalo letadlo :-D Ještě se zeptám mám zdroj 450w a doporučuje se minimálně 650w?To je přeci blbost,když spočítám odběr tak mi v pohodě zbyde nějakých 150w ::)

Dolezite je aky presne mas zdroj. Ake mas max prudy u 12V vetiev? (a dufam ze mas dve 12V vetvy). Udaj o vykone nie je to najdolezitejsie, skor by som povedal ze je to dost zavadzajuce, dnes su dolezite 12V vetvy a prudy na nich.
P.S. Mozes skusit a uvidis ci to bude stabilne pri zatazi (narocne hry). Ak to nebude stabilne tak asi bude treba aj poriadne silny zdroj.